Політика

Мешканці перевантажують електромережі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Люті морози та потреба в більшому опаленні приміщень змушує мешканців міст вдаватися до використання додаткових електричних приладів обігріву. А потужні електроприлади, які працюють у години максимального споживання електроенергії, призводять до перевантаження електромереж. Мова йде як про внутрішню проводку у квартирах, так і про будинкову проводку та лінії електроживлення.

Мешканці, які масово і фактично в один і той же час вмикають додаткові нагрівальні прилади, часом не тільки порушують умови договірних відносин із ВАТ «Прикарпаттяобленерго», а й роблять пряму шкоду собі і своїм сусідам. Електромережі, не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, що часто призводить до вимкнень електроенергії. Це може відбуватися з багатьох причин: відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії. Навіть якщо цього немає, погіршується якість електричної енергії, понижується рівень напруги.

Щоб уникнути таких проблем, необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства щодо безпечного користування електричною енергією (зокрема вимог Правил користування електроенергією для населення, Правил улаштування електроустановок), а також дозволеного рівня навантаження, зазначеного в договорі на користування електроенергією, укладеному між споживачами і ВАТ «Прикарпаттяобленерго». Адже дана величина навантаження розрахована, виходячи із параметрів внутрішніх будинкових і зовнішніх мереж електропостачання та апаратів їх захисту, її перевищення збільшує ризик виникнення аварійної ситуації. Якщо абонент хоче збільшити рівень дозволеної для використання потужності і внести зміни в договір про користування електроенергією, йому необхідно звернутися у відповідну філію ВАТ «Прикарпаттяобленерго» для отримання технічних умов на збільшення потужності.

ВАТ «Прикарпаттяобленерго» розуміє своїх споживачів і ситуацію, яка змушує їх вдаватися до порушень, проте наголошує на дотриманні правил безпечного користування електроприладами. «Ми просимо наших споживачів звернути увагу на споживання електроенергії у своїх домівках саме у години максимального навантаження – вранці та ввечері, – звертається до абонентів ВАТ «Прикарпаттяобленерго» заступник технічного директора компанії Олег Тарантюк. – Проаналізуйте, чи є потреба в одночасному ввімкненні кількох приладів і вимкніть зайві з них. Зменшення електроспоживання в час пік не лише дасть вашій сім’ї економію коштів, але й вбереже від перевантажень електромережі, від аварійних вимкнень та інших проблем».