Політика

Майже півтора мільярда для області

Google+PinterestLinkedInTumblr

Саме тоді заступник голови обласної ради Зіновій Береговський зачитав заяву від «Нашої України». В ній йшлося про банальне. Про стосунки між Україною та Росією, яка чинить тиск не тільки стосовно газу. Про намагання Росії заплямувати репутацію України і т.?д. Зрештою «Наша Україна» закликала народ і націю до об’єдання.

Поміж того, «нашоукраїнці» закликали Юлію Тимошенко тверезо осмислювати ситуацію, що склалася. На це голова фракції БЮТ, заступник голови облради Юрій Романюк змовчати не міг. Він наголосив: не треба Тимошенко до цього закликати, адже вона, за його словами, добре підготувалася до опалювального сезону, що і дозволило Україні нормально вступити в зимовий період.

Згодом депутати, все ж таки, приступили до прийняття бюджету на 2009 рік. Його розмір цього року становить майже 1 млрд. 414 млн. грн. З них понад 1 млрд. 260 млн. — це доходи загального фонду, майже 150 млн. грн. — спеціальний фонд бюджету області. Найбільше коштів передбачено на охорону здоров’я — понад 270 млн. грн., на освіту — 130 млн. грн., на соцзахист — понад 31 млн. грн. і понад 44 млн. передбачено на культуру.

Начальник управління культури ОДА Володимир Федорак зазначив, що на розвиток культури виділено коштів на 40?% менше, ніж насправді потрібно. Втім, завдяки розумінню обласної влади, яка додатково виділила 6 млн. грн., працівникам культури вистачить на зарплату.

А депутат обласної ради, начальник управління освіти Зінаїда Болюк звернула увагу на те, що в районних державних адміністраціях трапляються випадки, коли вчителям закладають заробітну плату не на 12 місяців, як би треба було, а на 10. Її підтримала Лідія Дмитрів. За словами пані Дмитрів, вже нині треба попередити голів РДА, що саме вони будуть нести відповідальність за такі випадки. Тому їм треба думати вже сьогодні, «бо у другому кварталі процес вже піде».

Голова ОДА Микола Палійчук запев­нив депутатів, що сам аналізує кожну копійку, яка є в бюджеті і вважає такі випадки неприпустимими. Як аналогію він навів сільські ради, які закладали собі, своїм секретарям та бухгалтерам усі можливі премії та надбавки, а разом з тим знімали кошти з дитсадків. Зрештою бюджет в цілому був прийнятий: «за» — 93, проти «0», утримався — 1.

Далі депутати прийняли ще кілька питань. Вкінці голова облради Ігор Олійник привітав усіх з різдвяними та новорічними святами, побажав у доброму здоров’ї та хорошому настрої відсвяткувати і з новими силами приступити до праці: з наміченими програмами і завданнями сьогодення.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.