Політика

Кожен третій українець потребує допомоги психіатра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Головний позаштатний психіатр Міністерства охорони здоров’я України, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина Пінчук на брифінгу у МОЗ повідомила, що кожен третій житель України протягом життя потребує допомоги психіатра, інформує УНІАН.

 «Це дані епідеміологічного дослідження, які є у багатьох наукових статтях. Раніше вважали, що психічний розлад – це наявність якихось клінічних симптомів психічного розладу. На сьогодні ситуація інакша, – пояснила Пінчук, – Всесвітня організація охорони здоров’я надає поняттю «психічне здоров’я» не тільки наявність самого захворювання. Це рівень функціонування людини, рівень її інтеграції у суспільство і якість життя людини. Тобто фізичне, психічне і соціальне благополуччя людини. Розширено поняття психічного здоров’я».
 
За її словами, за 5 років вперше виявлених випадків психічних розладів поменшало на 4%, але це не свідчить, що таких людей стало менше, просто вони не звертаються до лікарів.
 
«Якщо брати загалом – фізичне, психічне, соціальне благополуччя – то кожна третя людина в Україні потребує психіатричної допомоги. Тільки 25% людей з тяжкими психічними розладами звертаються до лікарів-психіатрів, а інші 75% – де? Мабуть вони звертаються і в соматичні мережі, і до неврологів, і до терапевтів. Деякі взагалі не звертаються до лікарів, а вирішують свої проблеми іншим шляхом», – сказала головний психіатр та підкреслила, що сьогодні людина, яка навіть має якісь клінічні прояви, зокрема «голоси», може бути інтегрована у суспільне життя, працювати, підтримується родиною.
 
Водночас, наголосила Пінчук, за статистичними даними, на сьогодні до психіатрів звернулися один мільйон 200 людей.
 
«З них 70-75% – розлади непсихотичні (нетяжкі психічні розлади – неврози, астенічні розлади, розлади поведінки), 10 % – розумово відсталі, близько 18-20% – тяжкі психічні розлади (шизофренія, біполярні афективні розлади тощо). Небезпечні люди – це пацієнти з тяжкими психічними розладами з позитивною симптоматикою», – зазначила Пінчук.
 
Фахівець підкреслила, що значною проблемою є депресії у підлітків, основним симптомом якою є дратівливість, яку несправедливо пояснюють так званим «перехідним віком».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.