Політика

Кордон в Луганській і Донецькій областях посилять через 5 днів

Google+PinterestLinkedInTumblr

“Вчора на нараді мені сказали, що через п’ять днів (буде посилено кордон, – ред.). Я був би радий, якщо б посилили і ми були більш ефективні у цій діяльності”, – сказав Литвин.

Відповідаючи на питання, чи може бути закрито кордон з Росією , Литвин сказав, що за класичною схемою, в умовах порушення держкордону будь-якими силами, відбувається її прикриття Збройними Силами України. 

“Прикриття може бути тільки Збройними силами. Прикордонники тоді виконують режимні, пропускні функції… Зараз приймається рішення, і я думаю, що в найближчі дні ми його побачимо, що буде істотне посилення цієї ділянки кордону. Ми все, що можемо, робимо… Розв’язки закривати кордон поки немає, я маю на увазі створення буферної зони, де можна було б нормально виконувати обов’язки, від лінії кордону вглиб нашої території”, – сказав він. 

Литвин додав, що у зв’язку з останніми викликами розробляється нова концепція розвитку Державної прикордонної служби – у її складі має бути створено спеціальний підрозділ, у якого може бути на озброєнні колективна зброя, броньовані засоби пересування. 

“І вони повинні концентруватися в тих місцях, де найбільш необхідні – на східному кордоні, на Придністров’ї та на кримському перешийку. Таку концепцію мобільних сил ми вже розробляємо, розроблений штат і система комплектації. Найважливіше для нас – підібрати і навчити людей не так складно – це питання технічного оснащення та екіпіровки… Ми плануємо, що це має бути 2,5-3 тисячі підготовлених людей, щоб у нас був силовий блок прикриття державного кордону. Ми ведемо переговори про оснащення таких підрозділів, як за рахунок бюджетних можливостей, так і позабюджетних”, – сказав він. 

Нагадаємо, раніше прикордонники заявляли, що не мають достатніх сил, що не допустить прориву великих груп бойовиків з Росії. 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.