Політика

Комунальники прозвітують пізніше

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У процесі формування порядку денного депутати проголосували за те, щоб зняти декілька питань з порядку денного, які в основному стосуються комунальної галузі. Вони будуть винесені на позачергову сесію міської ради.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус дав протокольне доручення своєму заступнику з питань житлово?комунального господарства Олександру Дерев’янку, всім керівникам комунальних підприємств та працівникам ЖЕО підготуватися до позачергової сесії міської ради з приводу питань по житлово?комунальному сектору, зокрема виконання комплексу заходів щодо підготовки до осінньо-зимового періоду.

Крім «комунальних» питань, зняли з порядку денного і 13?е питання «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Івано-Франківського міського центрального стадіону «Рух». Можливо, ми просто тішимо своє самолюбство, але, здається, депутати вирішили не поспішати із цим питанням через ряд резонансних статей у місцевій пресі. А зрештою, тягнули добудову «Руху» 20 років — протягнуть ще трішки.

Напевно, потрібно похвалити наших депутатів, що цього разу до обіду встигли не тільки сформувати порядок денний, а й зачитали депутатські запити та розглянули 10 перших питань.

Серед депутатських запитів відзначився запит представника депутатської групи ГП «Пора» у міськраді Володимира Колковського. Справа в тому, що депутат зіткнувся із брутальною поведінкою працівників Івано-Франківської міської клінічної лікарні, де один з лікарів відмовив надати дитині медичну допомогу. Депутат зазначив, що проблема якісного обслуговування існує у всіх бюджетних сферах. В.?Колковський запропонував навіть деякі ідеї, які б допомогли «окультурити» працівників деяких установ. Дуже шкода, що наші депутати піднімають такі питання тільки після того, як особисто з ними стикаються.

Розвеселив присутніх своїм запитом у сесійній залі голова фракції БЮТ у міськраді Ярослав Бачкур. До нього звернулися люди зі скаргами на роботу комунальних служб міста, а зокрема на начальника УЖКГ Петра Косюка. Я.?Бачкур сказав, що депутати працюють на громадських засадах, тому таким, «як Косюк», треба знімати перед ними шапку. Після цього Віктор Анушкевичус порадив Петру Косюку купити 60 шапок і знімати їх перед кожним депутатом.

Обідали депутати більше двох годин, очевидно набиралися сил для дискусії. Широке обговорення викликало питання «Про звільнення від сплати (зменшення розміру) земельного податку». Як пояснив міський голова, міська рада затвердила нову нормативно-грошову оцінку землі, у зв’язку з чим у декілька разів зросла орендна плата. Тому представники декількох підприємств Івано-Франківська звернулися до міського голови та міської ради із проханням переглянути це рішення, зробити для них якусь пільгу, чи відтермінувати введення в дію цього рішення, тому що у їхньому бюджеті не закладені кошти на додаткові витрати.

Депутати довго сперечалися над цим питанням, адже: з одного боку, додаткові пільги передбачають зменшення надходжень до міського бюджету, а з іншого боку — додаткові витрати підприємств відіб’ються на собівартості продукції. Врешті-решт сесією міськради вирішено надати пільги тільки одному державному підприємству — Івано-Франківському комбінату хлібопродуктів.