Політика

Комп’ютерний вірус вимагає гроші, прикриваючись ім’ям СБУ

Google+PinterestLinkedInTumblr


Зловмисники розповсюджують шкідливий програмний засіб Trojan, що блокує роботу операційної системи Windows. При цьому на монітор ураженого ПК виводиться повідомлення про її блокування правоохоронними органами за нелегальну діяльність користувача (використання неліцензійного програмного забезпечення, відвідування порносайтів тощо) з вимогою перерахувати гроші на електронні гаманці. Слід зазначити, що сплата коштів за вказаними зловмисниками реквізитами не призводить до розблокування ПК, – інформує прес-центр СБ України.З метою психологічного впливу на користувачів, правопорушники використовують офіційні логотипи Служби безпеки України, намагаючись створити у громадян враження, що їхнє програмне забезпечення блокує спецслужба.

Протягом останніх місяців 2012–січня 2013 років вказана шахрайська схема застосована більш як в 13 країнах. За кордоном постраждалі одержували повідомлення в т.ч. нібито від правоохоронних органів Великобританії та ФРН.

Такі випадки реєструються і  на Прикарпатті. Зокрема, до Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області надходять скарги від громадян, які стали жертвами вимагання коштів через Інтернет.

СБ України пропонує користувачам, що постраждали від даного вірусу, негайно звернутися до правоохоронних органів, які здійснюють заходи, спрямовані на розшук правопорушників.

Нагадаємо, аналогічне попередження СБУ розповсюдило минулого року: В Інтернеті гуляє підступний вірус, що виманює гроші 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.