Політика

Калуш отримав півмвільярда гривень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще 12 лютого депутати ВРУ затвердили Указ Президента №145 “Про оголошення території міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації”. Необхідні кошти на попередження серйозних техногенних та екологічних наслідків (560 млн. грн.) уряд мав виділити протягом 1 тижня. Але лише 2 березня Кабмін одноголосно проголосував за виділення Калушу більш ніж 0,5 мільярда гривень.

Левова частка державних коштів — 344 млн. 792 тис. гривень — буде спрямована на добровільне відселення людей із територій просідання земної поверхні, утворення провальних воронок, карстів, зсувів грунтів.

Як стверджує міський голова Калуша Ігор Насалик, близько 430 млн. гривень з загальної суми надійдуть у місто з резервного фонду вже впродовж кількох днів. Решта — після прийняття Верховною Радою Державного бюджету на 2010 рік.

Рішення Кабміну передбачає кошти і для побудови нового мікрорайону для людей, відселених з небезпечних територій. Утім, наявне житло у людей ніхто не буде забирати, і відселення буде добровільним. За підрахунками міської влади, у зонах можливого просідання земної поверхні над шахтними виробітками нині проживає 4238 осіб. Комплекс із житлових будинків, школи, дошкільних закладів, котельні та усієї інфраструктури планується збудувати у мікрорайоні Підгірок. Його вартість — 344 млн. гривень. Будівництво мікрорайону планують розпочати вже цього року і завершити протягом 3-4 років.

Джерело: Вікна