Політика

Івано-франківським дітям міряли тиск

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З метою раннього виявлення гіпертонічних проявів у населення в Івано-Франківську 7-8 вересня проходила акція «Здорові діти» з вимірювання тиску дітям, яку організувало Всеукраїнське лікарське товариство в рамках проекту «Майстерня здоров’я». 7 вересня дітям міряли тиск в обласній дитячій лікарні, а 8 вересня — у міській дитячій поліклініці на вулиці Тичини, 4.

Як розповіла заступник голови Всеукраїнського лікарського товариства Прикарпаття лікар-невролог Леся Попиль, цією акцією медики прагнуть привернути увагу до важливості вимірювання тиску не тільки у дорослих, але й у дітей. Судинні захворювання, зокрема інсульти, останнім часом значно помолодшали – вони фіксуються у людей 33-34 років, а той і у 19-річних осіб. «Тому проблема раннього виявлення гіпертонічних проявів та попередження важких захворювань стала в наш час неабияк актуальною», — наголошує Леся Попиль.

Лікар розповідає, що діти переважно не знають свого тиску, а про такі проблеми, як запаморочливий стан, біль у голові чи в очах не розповідають ні батькам, ні педагогам чи працівникам медпункту в школі, відповідно, і не звертаються до лікаря. З огляду на це ВУЛТ планує проводити акції з вимірювання тиску дітям не тільки у поліклініках, але й у школах. Тоді і дитина, і вчителі, а відтак і батьки зможуть вчасно звернути увагу на проблему. Леся Попиль переконана, що таким чином можна попередити у ранньому віці інвалідність дорослої працездатної особи.

Проведення акцій із вимірювання тиску дітям розпочались ще із серпня 2009 року у місті Київ, згодом поширились на регіони. У планах ВУЛТ проведення акцій не тільки у обласних центрах, а й в менших населених пунктах, селах, де немає достатньо можливостей приділяти належну увагу питанню здоров’я дітей.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.