Політика

Івано-Франківський облмуздрамтеатр покаже прем’єру «Нації» за книжкою Марії Матіос

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківський облмуздрамтеатр ім. Івана Франка розпочне свій 71-й театральний сезон прем’єрою вистави «Нація» за книгою Марії Матіос. Режисер вистави «Нація», директор театру Ростислав Держипільський поділився: «Декілька днів у акторів і у мене є відчуття мандражу, яке закінчиться лише в суботу, після прем’єри… Ми зробили те, що болить, що пече. У книзі Марії Матіос «Нація» є новели. У виставі будуть декілька одкровень». За його словами, у виставі буде багато несподіванок, а найбільшою інтригою буде те, де знаходитимуться самі глядачі.

Ідея створення вистави виникла спонтанно. Інсценізацію, каже Ростислав Держипільський, можна сприймати як диптих до вже знайомої драми «Солодка Даруся». Утім, диптих, розповідають актори, лише «за одним автором, одним творчим колективом, подібним простором та тими ж персонажами», які не вигадані, а справді колись жили, про що розповідають документи.

Актори зізналися, що досить не легко було працювати на репетиціях, коли в них брала участь Марія Матіос. «Вона делікатно робила свої зауваження, втім, акторам доводилось змінювати сюжетну лінію персонажа, яку вони вибудовували місяцями», — розповіла Галина Баранкевич.

Марію Матіос у театрі очікують вже сьогодні. Вона обов’язково візьме участь у прем’єрі вистави «Нація» в суботу. До прем’єри Марія Матіос побажала утриматись від будь-яких коментарів.

ZAXID.net