Політика

Івано-Франківська облрада вступилася перед Президентом за українську мову

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 22 вересня, 66 депутатів Івано-Франківської обласної ради одноголосно в поіменному голосуванні прийняли зверннення до Президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради Володимира Литвина і голів усіх облрад, у якому категорично вимагають не допустити до розгляду законопроект про мови. Депутати облради переконані, що цей законопроект продовжує імперську традицію знищення української мови, запроваджену Емським і Валуєвським циркулярами, а також заходами більшовицьких вождів щодо русифікації українців, передає ZAXID.net.

«Уже саме включення законопроекту може буди детонатором непередбачуваних подій, гострих конфліктів та остаточного розколу України, — зазначено у зверненні. — Не чіпайте мови, це дуже болюча струна для десятків мільйонів українців у нашій державі та за її межами. Українська мова терпіла гоніння та заборони упродовж кількох століть панування царського та комуністичного режимів, то чому вона має терпіти ці гоніння в часи незалежності України? Чи задумувалися автори законопроекту проекту та іже з ними, як такий факт прийняла б світова громадськість?».

Депутати звернулися особисто до Президента з таким закликом: «Вельмишановний Президенте України – ви звернулися до народу з прекрасним закликом «Любіть Україну!» Зверніться з ним до народних депутатів Єфремова, Симоненка, Гриневецького, які внесли цей законопроект, щоб вони так люто не зневажали, а хоч трошки полюбили Україну, яка народила таких невдячних синів і годує їх хлібом на власній землі, хай не будуть вони українофобами, у справжніми синами-патріотами. Прийняття цього законопроекту може стати початком великої національної катастрофи».

У разі ігнорування вимог залишаємо за собою право, відповідно до законодавства, звернутися до молоді, інтелігенції, всіх українців, яким не байдужа доля держави, взяти участь у масових акціях протесту, захистити свою національну ідентичність та право розмовляти рідною мовою.

Водночас, на сесії облради депутати Прикарпаття висловили бажання звернутися до Президента щодо прийняття законопроекту про захист української мови. За словами голови Івано-Франківської облради Ігоря Олійника, соцдослідження підтверджують, що в Україні українська преса становить 31,8%, тоді як російська – 68,1%. Відповідно у книговиданні – 13% продукції видають українською, а 87% – російською.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.