Політика

Івано-Франківська облрада приєдналася до вимоги звільнити Табачника

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голови Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської обласних рад Олександр Сич, Олег Панькевич та Олексій Кайда направили звернення Президентові Віктору Януковичу та Прем’єр-міністрові Миколі Азарову з вимогою звільнити міністра Дмитра Табачника, який «нищить освіту». У зверненні йдеться, що новації міністра сприяють поверненню радянської антиукраїнської системи освіти і фінансовому відчуженню її від можливостей більшості українців.

«Перший вектор нищення освіти спрямований на демонстративне усунення української гуманітарної складової з навчального процесу. Йдеться про зменшення прохідного балу з української мови під час вступу до вишів, скасування іспиту з української мови при завершенні бакалаврату та під час вступу до аспірантури та можливість тестуватися мовами національних меншин, переведення на навчання іноземців з державної української мови на російську», – зазначають голови облрад.

Особливе несприйняття голів викликає проект «Концепції мовної освіти в Україні» через «вільний вибір мови навчання», що «асоціюється з добровільно-примусовим правом відмовлятися від вивчення української мови. Документ Табачника подібний до радянської постанови 1958 року».

Турбує чиновників і зміни до шкільного курсу зарубіжної літератури, переписування підручників з історії України, звідки вилучають дані про голодомор та ОУН-УПА.

«Другим напрямом нищення української освіти є повернення її у відверте корупційне русло, що пов’язано з руйнуванням системи ЗНО. Міністерство змінило умови вступу до вишів, запровадивши разом із результатами ЗНО бали шкільного атестата, бали із підготовчих курсів вибраного абітурієнтом вишу, бали вищого навчального закладу та незаконно звільнило досвідченого керівника Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, призначивши на цю посаду п. Зайцеву – заступницю Табачника, уродженицю Мурманської області, одного з керівників «Луганського обласного російського центру», російського філолога, відому своїми українофобськими та непрофесійними висловлюваннями про українську та російську мови.

Третій напрям нищення української освіти, відповідно до проекту закону «Про вищу освіту», – безглузда прив’язаність класифікації вишів до кількості студентів, намагання обмежити права студентів через відсутність фінансування на студентське самоврядування, запровадження індексування плати за навчання та його перегляд в односторонньому порядку керівництвом вишу, зменшення бюджетних місць навчання удвічі – і загалом централізація керівництва вишів з метою повного усунення їх самостійності», – йдеться у зверненні.

Тому голови трьох облрад вимагають призначити на посаду міністра людину з адекватною стратегією розвитку української освіти та науки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.