Політика

Івано-Франківськ та Арлінгтон стануть побратимами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Делегація Арлінгтона мала зустріч з Правлінням Культурологічної Благодійної Фундації «Цинамоновий Хрущ» (яка є партнером ASCA в започаткуванні побратимської співпраці між містами) та міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом, з керівниками та студентами Інституту Туризму Прикарпатського Університету. Гості здійснили насичену пішохідну екскурсію обла­сним центром, відвідавши міські храми, Художній музей, виставку, присвячену 75?річчю голодомору в краєзнавчому музеї, відвідали міську синагогу, де мали цікаву розмову із ребе Віктором Колесником, та Манявський монастир.

До речі, ASCA вже має побратимські стосунки із чотирма містами: згадуваним французьким Реймсом, Німецьким Аахеном, Сан?Сальвадором (Сальвадор) та примістом Мехіко Койокан.

Для порівняння Івано-Франківськ має аж 17 міст-побратимів. Але побратимство «по?американськи» відмінне від нашого традиційного. Арлінгтонці прац­юють із побратимами дуже активно і статус побратимства встановлюють після підтвердження спроможності організаторів співпраці на рівні громадських організацій після кількох років активності в стосунках. Влада міста «освячує» співпрацю, але вся активність лягає на плечі зацікавлених громадських організацій в містах-побратимах. При недостатньо активній співпраці ASCA офіційно розриває стосунки з недостатньо активними партнерами (це, за словами керівників ASCA, може статися із Кой­оканом: «Співпраця з цим містом є, — кажуть вони, — але не достатньо активна»). Тому, співпраця між Івано-Франківськом та Арлінгтоном повинна бути активною.

Співпраця між містами-побратимами планується в галузях спорту, культури, інвестицій, обміну студентами, школярами та викладачами, стажування влади та інше.

В жовтні-листопаді 2008 року планується поїздка делегації Фундації «Цинамоновий Хрущ» до США, під час якої планується розробити та затвердити календарний план співпраці між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Мер Івано-Франківська дав попередню згоду відвідати Арлінгтон в складі делегації (якщо, звичайно, швидкоплинні «демократичні» процеси в міськраді дозволять).

Місто Арлінгтон входить до мегаполісу Вашингтона. Міста відділяє тільки річка Потомак. Населення — 205 тисяч чоловік. В Арлінгтоні знаходиться Пентагон, Меморіальне військове кладовище з Могилою Невідомого Солдата ІІ Світової війни.

Наш кор.

1. Гості з Арлінгтона під час екскурсії

2. Зустріч з мером Івано-Франківська В. Анушкевичусом та Правлінням Фундації  «Цинамоновий Хрущ»

3. В Манявському монастирі. Христина Соневицька, Луелла та Карл Ван Ньюкьорки