Політика

Громадські організації проти корупції

Google+PinterestLinkedInTumblr

 

КВУ планує провести спостереження на 30?% пунктів тестування. На кожному пункті будуть присутні три спостерігачі (2 в аудиторіях, 1 — в рекреаційних зонах), причому згідно з «Положенням про громадський контроль за проведенням в Україні зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів і зарахуванням до вищих навчальних закладів» спостерігач не може перебувати в близьких родинних зв’язках з абітурієнтом, який тестується на відповідному пункті.

Крім того, громадські спостерігачі, делеговані піклувальними радами та органами навчальних закладів, не можуть залучатися для спостереження в пункти тестування, де проходять ЗНО учні цього закладу.

Дозволяється, проте, вести фото- та відеозйомку, аудіозапис на всіх етапах ЗНО, окрім безпосереднього виконання його учасниками завдань в аудиторіях. Приносити до пунктів тестування будь-які засоби передачі інформації (мобільні телефони, підручники, посібники тощо) категорично заборонено.

Та головне — спостерігач жодним чином не може втручатися у проведення ЗНО та перешкоджати його проведенню. Фактично спостерігач вияв­ляється безпорадним, оскільки може лише фіксувати і записувати до протоколу факти виявлених порушень, не реагуючи на них у відкритій формі і не маючи змоги їх попередити.

Цікаво, що оскаржити якість процесу тестування (для прикладу, неякісним був друк тестових завдань) можна лише в день проведення ЗНО, тоді як період апеляції щодо результатів тестування чітко не лімітований.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.