Політика

Гра за чужими правилами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За
В умовах сучасного світу миротворча діяльність — це дуже важливий фактор зовнішньої політики, який дає змогу налагодити взаємовигідні ділові та партнерські відносини з країнами Заходу. А також, що немаловажно, це точка своєрідного політичного шантажу, завдяки якій можна добитися багатьох поступок від Західної Європи та США, наприклад, в питаннях економічного співробітництва.
У світі давно визнали українських миротворців за справжніх професіоналів. У багатьох нестабільних країнах їхня присутність фактично забезпечує збереження миру, тому Україна може побудувати справжню дипломатичну лінію на питаннях своєї присутності у конфліктних точках. Шкода тільки, що наразі цього не використовують українські дипломати.
Фахівці зазначають, що участь України у миротворчій діяльності також має надважливе значення для зміцнення нацбезпеки та оборони, підтримання боєздатності українського війська. Рівень підготовки офіцера, який, скажімо, пройшов війну в Іраці, просто неможливо порівняти з підготовкою офіцера, який у цей час служив в одній з українських військових частин, адже справжню війну не можна замінити навіть добре спланованим військовим навчанням.
Та й гроші миротворцям платять такі, які пересічному українському військовослужбовцю тільки сняться. Тому зрозумілою була реакція українських військовослужбовців місії ООН у Косові на заяви політиків з Партії регіонів щодо необхідності виведення українських миротворців з Косово — вони висловили своє категоричне «Ні».

 

Проти

Існує думка, що українські миротворці захищають за кордоном «чужі» інтереси (перш за все інтереси Заходу), що це ненормально і дико віддавати свої життя не за Батьківщину. «Це війна не наша, ми ні в якому разі не будемо підтанцьовувати тим політичним силам, які сьогодні роздмухують воєнні політичні конфлікти в світі», — зазначив Віктор Янукович минулого тижня щодо перебування українських миротворців у Косово.
Миротворча діяльність пов’язана насамперед зі станом партизанської війни — ніколи не знаєш, звідки можна очікувати кулі (були випадки, коли по миротворцях стріляли місцеві жителі, які перед тим допомагали). Із таких місій військовослужбовці іноді повертаються інвалідами, турбота про яких лягає на плечі держави. І якщо до всього цього додати неналежний санітарний стан, місцеві хвороби та клімат (особливо важко з цим було нашим хлопцям у Анголі та Сьєрра-Леоне), то картина вимальовується не дуже.
Не дивно, що багатьом українським миротворцям, які служили у Іраці, після повернення додому довелося проходити тривалий курс психологічної реабілітації для того, щоб повернутися до нормального життя.
У миротворців дуже важка робота, але вони знають, на що йдуть.
І як на мене, то сумно, що це питання стало у нас приводом для чергових політичних торгів, адже з ним пов’язані долі багатьох людей.
P. S. Україна не відкликатиме свій миротворчий контингент з Косово. Таким було рішення Ради національної безпеки і оборони України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.