Політика

Франківськ солідарний з Європою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Сьогодні День Європи вважається символом миру та єдності. Це той день, коли всі європейці віддають шану своїм спільним цінностям.

У Івано-Франківську з 2005 року відзначення Дня Європи стало уже хорошою традицією. Святкують його у нас у другу суботу травня.

Цього року мешканці нашого міста сприйняли це свято скоріше як ще одну можливість приємно провести час серед низки інших розважальних заходів, присвячених Дню міста.

У рамках святкування Дня Європи кожен міг знайти щось цікаве для себе. Було проведено багато призових конкурсів, вікторин, присвячених ЄС, які передбачали питання типу: «Хто за національністю Жозе Мануель Баррозу?», «Скільки населення у ЄС?», «Яка найменша країна ЄС?» Вікторини були «розбавлені» концертною програмою. Для дітей організований конкурс асфальтного малюнку. А волонтери роздавали перехожим інформаційні буклети про ЄС.

Про те, навіщо потрібно святкувати День Європи у нашому місті, ми запитали у начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради Богдана Білика. Він розповів про те, що це свято має на меті інформування населення, а особливо молоді про ЄС, про спосіб життя у європейських країнах перш за все для того, щоб сформувати позитивне ставлення людей до ЄС. Таке свято має наблизити наше місто до європейських цінностей та сприяти посиленню міжнародних контактів Івано-Франківська.

За словами Б. Білика, наше місто має економічні та культурні контакти з містами Польщі, Румунії, Угорщини, Чехії, Франції, також зараз планується співпраця з іспанцями, а Європейський Союз виділяє чималі кошти на такі проекти двосторонньої співпраці. Тому очевидно, що це питання вигідне місту ще й у економічному плані.

Варто зазначити, що за своїм духом та цінностями Івано-Франківськ може претендувати на статус європейського міста. Досить згадати лише те, що 17 квітня цього року Парламентська Асамблея Ради Європи надала нашому місту Почесний прапор Європи.

А ще перед тим у 2006 році наше місто отримало європейський диплом за активну діяльність в галузі розвитку міжнародних зв’язків та європейської інтеграції.

Усе це безумовно сприяє підвищенню міжнародного іміджу Івано-Франківська та надходженню іноземних інвестицій у міський бюджет. Тож міській владі потрібно й надалі працювати у цьому напрямку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.