Політика

Енергетики до різкого похолодання готові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Синоптики на кінець січня передбачають на Прикарпатті сильні морози. Це змушує енергетиків перевірити свою готовність до роботи в несприятливих умовах. Адже зниження температурних показників зазвичай призводить до значного росту споживання електроенергії. Зазвичай найбільший ріст навантаження в електромережах відчувається там, де в населених пунктах відсутнє газопостачання, а опалення приміщень здійснюється за допомогою електроприладів.


Попередній пік навантаження на електромережі припав на новорічні свята. Морозна погода та масовий приїзд туристів у Карпати на святкування зумовили максимальні показники зимового навантаження по Івано-Франківській області саме у Яремчанському регіоні. Так у порівнянні з 2007 роком навантаження в Яремчанському вузлі зросло на 22 %. Однак відчутним був такий пік у грудні-січні і в обласному центрі. За останні 5 років сумарне навантаження філії «Івано-Франківський РЕМ» зросло на 24 %.

Енергетики готові до таких змін та проходження максимуму зимового навантаження. «Попередній аналіз дозволив нам завчасно виявити проблемні місця, де є або передбачається небезпечний дефіцит потужності, – пояснює заступник технічного директора ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Бондаренко. – Так для забезпечення надійним електропостачанням мешканців та гостей на території Яремчанської міськради ми провели реконструкцію підстанції Ворохта, де встановили трансформатор більшої потужності. У населених пунктах ми проводимо перебудову електромереж 04-10 кВ. Наприклад, у 2012 році завершено оновлення мереж у селі Яблуниця (20,8 км), у цьому році – у смт. Ворохта (13,86 км), у майбутньому пройдуть аналогічні роботи у смт. Делятин (29,8 км). Крім того, додатково було встановлено 9 розвантажувальних трансформаторних підстанцій. Такі технічні заходи дозволяють збільшити пропускну здатність мереж і покращити надійність електропостачання». 

Особливої уваги енергетиків вимагають і електромережі Івано-Франківська. Щоб вирішити проблему дефіциту потужності, що виникає через ріст споживання електроенергії мешканцями міста, на підстанції Крихівці було замінено обладнання – встановлено трансформатор більшої потужності. У 2012 році масштабними були роботи ПАТ «Прикарпаттяобленерго» з перебудови кабельних електроліній. Замінено КЛ-0,4-10 кВ (9,58 км) поблизу кінотеатру «Космос», в районі онкодиспансеру, вулиць Новгородської, Бельведерської, Ленкавського, Бандери 6-10, Привокзальної 9 та ін.

Враховуючи передбачення різкого похолодання, енергетики роблять усе можливе, щоб аварійні вимкнення не завдали незручностей споживачам.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.