Політика

Енергетиків насторожують весняні пожежі

Google+PinterestLinkedInTumblr

Незважаючи на заборони, штрафи і справжню небезпеку, краяни щовесни спалюють торішню траву. Невинні на перший погляд дії стають причиною масових пожеж. Вогонь, який виходить з-під контролю у межах охоронних зон повітряних ліній електропередавання, становить загрозу для життя та здоров’я людей. Адже займання рослинності поблизу електромереж може привести до займання дерев’яних опор, до нагрівання проводу чи з’єднань на ньому і, як наслідок, його обриву. А це реальний ризик ураження людей та тварин електричним струмом.

Щоб захистити електромережі у період масових низових пожеж у весняний період, ПАТ «Прикарпаттяобленерго» впроваджує заходи, спрямовані на посилення пожежної безпеки. Зокрема, перевірено стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння, проведено позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. Енергетики закликають краян не розпалювати багаття на полях поблизу електромереж та залишати вогонь без нагляду, – повідомляє прес-служба «Прикарпаттяобленерго».

Нагадаємо, що уздовж повітряних електроліній електропередач з обох боків від них відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії. Наприклад, для проводів напругою до 1 кВ охоронна зона становить 2 м, 6-10 кВ – 10 м. В цих зонах забороняється розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Також в охоронній зоні електроліній категорично заборонено розпалювати вогнища.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.