Політика

Довгоочікувана перемога «Франківська»

БК «Франківськ» в рамках 10 туру чемпіонату Вищої ліги серед жіночих команд здобув свою першу перемогу у сезоні здолавши на власному майданчику одного з лідерів першості – «Єлисавет-Баскет» (80:71).

Початок матчу минув у рівній боротьбі яка тривала практично усі стартові 10 хвилин. Але на першу перерву саме «Франківськ» відправився у якості лідера завдяки влучному 3-очковому Ольги Черненко – 21:20. Більш того в дебюті другої чверті, після влучних дальніх пострілів Жиракової та Терещенко, підопічні Дмитра Неволіна навіть зробили собі невеликий відрив. Забігаючи наперед зазначимо, що франківчанки впродовж усього поєдинку вдавалися до тактики дальніх кидків, яка, у підсумку, таки виправдала себе. Проте гості завдяки активність свого лідера Аліни Ягупової зробили ривок 8:0, на певний час перехопивший ініціативу. Втім під час завершальних секунд першої половини знову про себе нагадала «гармата» Черненко, завдяки чому госпрдарки пішли на велику перерву з різницею «+1» (40:39).

Команда з Кіровограда нагадала про себе в третрій 10-хвилинці, коли, завдяки результативні грі Ягупова-Назаревич, відірвалася одразу на 5 пунктів. До того ж 4-й фол одержала одна з лідерів «Франківська» Катерина Поляничка. Незважаючи на це господарки знайшли в собі сили не тільки вирівняти гру, але й повернути собі лідерство. В цьому сенсі стало доречним і четверте порушення головного бомбардира «Єлисавет-Баскета» Аліни Ягупової. За її відсутності гра у гостей явно не задалася, відтак відрив у рахунку почав суттєво зростати. Не допомів команді Людмила Коваленко і активний пресинг проти якого господарки блискуче вистояли.

Влучні триочкові кидки Катерини Полянчки та Людмили Тимкової під завісу матчу тільки переконали у тому, що «Франківськ» цілком заслужено здобув свою дебютну перемогу у сезоні, здолавши одного з фаворитів вищолігової першості – 80:71. За весь поєдинок господарки влучили 13 дальніх кидків, показавши другий результат у сезоні за цим показником серед усіх команд Вищої ліги. До того ж команда Дмитра Неволіна встановила рекорд чемпіонату за процентом влучання штрафних кидків, реалізувавши усі свої 9 спроб. Завтра, 20 січня, на «Франківськ» та «Єлисавет-Баскет» очікує друге побачення (початок о 12:00). Немає сумнівів у тому, що воно обіцяє стати не менш цікавим ніж суботінй двобій.

Вища ліга. 10 тур

БК ФРАНКІВСЬК – ЄЛИСАВЕТ-БАСКЕТ (Кіровоград)  – 80:72 (21:20, 19:21, 19:15, 21:16)

19 січня 2013 року. м.Івано-Франківськ. ФОК. 200 глядачів.

Ф: Поляничка (24 + 8 підбирань + 8 передач), Черненко (18 + 6 підбирань + 4 перехвати), Жиракова (17), Терещенко (14 + 6 підбирань), Тимкова (7).

Є: Ягупова (35 + 8 підбирань + 7 передач), Назаревич (17 + 5 підбирань), Фрасинюк (7), Жержерунова (6 + 12 підбирань), Сівакова (3), Гаїв (2), Рисіна (2), Кириченко (0).