Політика

Донеччанин хотів обманути івано-франківську міліцію

Google+PinterestLinkedInTumblr

Мешканець Донецької області, який цими днями перебував в Івано-Франківську, має перспективи стати підозрюваним у кримінальній справі, хоча на початку цієї детективної історії заявився в міліцію в якості потерпілого. Так, близько опівночі 29 травня 51-річний чоловік повідомив, що зі стоянки поблизу одного з готелів викрадено його вантажний автомобіль з причепом. За три години до цього водієві вантажівки стало зле і він на таксі поїхав в лікарню. До готелю повернувся, скориставшись знову ж таки послугами таксі. Власне, таксист на прохання пасажира й зателефонував у міліцію про зникнення автомобіля з донецькими номерними знаками.

Від цього часу міліція почала інтенсивні пошуки вантажівки по всьому місту, а наряди дорожньо-патрульної служби ДАІ, які несли службу на постах на виїзді з обласного центру, почали ретельно перевіряти рух вантажних автомобілів усіх моделей марки «ДАФ». Цікавила вантажівка зеленого кольору. Утім, минав час, але жодної позитивної інформації від пошукових груп не надходило. Натомість закралися сумніви: а чи був злочин? Адже жодна з відеокамер спостереження, які встановлені на вулицях Івано-Франківська і працюють в цілодобовому режимі, не зафіксувала в місті рух вантажного автомобіля зеленого кольору з причепом. Міліціонери укотре перепитували водія, з’ясовуючи кожну дрібничку. Зокрема, підтвердилося те, що донеччанину дійсно надавалася медична допомога. Обидва таксисти, які перевозили цього пасажира, теж не кривили душею. Певні підозри викликав той факт, що, збираючись в лікарню, водій автомобіля забрав з собою усі документи, цінні речі, а ось мобільний телефон, мовляв, залишився в кабіні вантажівки. Власне, саме через цю обставину чоловік й «погорів». Досить швидко його розвінчали в обмані і завідомо неправдивому повідомленні про незаконне заволодіння транспортним засобом.

«Приїжджий чоловік мав намір ввести в оману спочатку працівників міліції, а згодом, відповідно до задуманого плану наступних дій, й страхову компанію в Донецькій області, — розповідає перший заступник начальника УМВС України в Івано-Франківській області підполковник міліції Володимир Сміх. — В ході проведення перевірки заяви про незаконне заволодіння транспортним засобом було встановлено, що цей чоловік працює водієм у приватному підприємстві, яке фактично на межі банкрутства. На балансі фірми дійсно є така вантажівка, але в цей час машина знаходиться в Донецьку. Заявляючи про викрадення транспортного засобу, водій сподівався отримати довідку з міліції про скоєний злочин, а згодом пред’явити її у компанію, в якій застрахований автомобіль, і вимагати відшкодування збитків».

Логічним завершенням зусиль правоохоронців у розвінчуванні цього роду шахрайства вочевидь стане кримінальна справа, порушена стосовно автора завідомо неправдивого повідомлення про злочин. З іншого боку, громадяни, котрі схильні до подібних витівок, повинні усвідомити, що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність згідно зі статтею 383 Кримінального кодексу України. Таким чином можна опинитися у в’язниці на строк до двох років.

Василь Гультайчук,СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.