Політика

Дехто не кидав бюлетені в урну через забудькуватість

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Представники громадянської мережі ОПОРА у понеділок 8 лютого оприлюднили результати швидкого статистичного підрахунку голосів у другому турі президентських виборів. За їхніми підрахунками за Юлію Тимошенко віддали 45,9% виборців, за Віктора Януковича –– 49,6%, не підтримали жодного –– 4,5%, загальна явка виборців становить – 67,10% виборців.

Координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області Іван Маруняк повідомив, що багато інформації, яка оперативно з’являлася в Інтернеті в день виборів є недостовірною. До прикладу, спростував чутки, що на одній із дільниць в Городенківському районі вбили представника від Юлії Тимошенко та викрали бюлетені. «Член ДВК помер від серцевого нападу. А бюлетені ніхто не викрадав», –– стверджує Іван Маруняк.

Представники протилежного табору теж розповсюджували недостовірну інформацію. За словами одного з спостерігачів ОПОРИ Тараса Левандія, з Калуського та Надвірнянського районів надходила інформація про побиття представників Віктора Януковича. «Коли ми побували на місці і зв’язувалися з членами комісій. То з’ясувалося, що це були дрібні конфлікти жителів села. А побиття було на рівні штовханини», –– каже він.

Також представники ОПОРИ зафіксували декілька порушень. До прикладу, у Калуші жіночка старшого віку намагалася винести бюлетень з дільниці. Пояснила це забудькуватістю. Мовляв, забула вкинути його в урну. «Це підозріло, бо після цього випадку нашою спостерігачкою фіксувалися випадки, коли на виборчих бюлетенях не було підписів. А це може бути спробою маніпуляції волевиявлення громадян України», –– припускає Іван Маруняк.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.