Політика

Давній Галич показали у Чернігові

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» на Чернігівщині відкрилася фотовиставка Національного заповідника «Давній Галич» під назвою «Галич на зламі тисячоліть». Даний заповідник створений в 1981 році (у 2001 р. отримав статус національного) на основі палацового ансамблю і парку дворянської садиби, яка була заснована в 1770-х роках і яка на сьогодні є єдиною серед українських садиб, що збереглася в комплексі.

На виставці представлено 30 світлин у форматі 70 на 80 см, які зображають історичні місця Давнього Галича. Дана виставка уже мандрувала Європою — зокрема, Румунією та Німеччиною, а з червня 2011 року її зможуть оглянути відвідувачі Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурин. На даний час світлини, представлені у Качанівці, змогли оглянути більше 5 000 осіб.

Відкрив виставку заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький. Завідувач відділу історії Національного заповідника Марія Костик на основі презентованих світлин провела для гостей виставки цікаву екскурсію-мандрівку у минуле нашого краю.

Автор представлених світлин — Володимир Дідух. Він є заступником генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» і відомий своїми працями в галузі популяризації минулого і сучасного княжої столиці. Зокрема, є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «На краще висвітлення засобами масової інформації історії Галича: його минулого і сьогодення» ім. Памви Беринди; автором та упорядником фотоальбому «Галич» (2005). Як головний редактор підготував до друку понад два десятки книг, які вийшли під грифом Національного заповідника «Давній Галич». Заслужений журналіст України. Голова Галицької організації Національної спілки журналістів України. З вересня 1995 р. — завідуючий інформаційно-видавничим відділом, а з грудня 1999 року – заступник генерального директора з питань розвитку та охорони пам’яток Національного заповідника «Давній Галич».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.