Політика

Червона ікра ледь не привела до 10 років тюрми

Google+PinterestLinkedInTumblr

Нещодавно під час перевірки одного з приватних підприємств Прикарпаття, яке займається імпортом та оптовою реалізацією червоної ікри, податкові міліціонери виявили факт умисного ухилення від сплати податків на загальну суму понад 3,4 млн. гривень. Прагнучи отримати «легку» наживу, власник та керівник підприємства підробили ряд документів бухгалтерського і податкового обліку про начебто придбання в одеської фірми ікри лососевої на суму близько 25 млн. гривень. На підставі сфальсифікованих податкових накладних підприємці незаконно сформували податковий кредит, що призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість. Внаслідок цього податківці застосували до порушників штрафні санкції на суму 1,7 млн. гривень.

Крім цього, слідчий відділ податкової міліції за даним фактом порушив кримінальну справу за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України, якою передбачено позбавлення волі на строк до 10 років. Справу передали розгляд міському суду.

У ході досудового слідства податківці затримали дві вантажівки з червоною ікрою відомих торгових марок, яка належала підприємству-порушнику. Для забезпечення відшкодування збитків по кримінальній справі на вказану ікру в кількості понад 137 тисяч банок наклали арешт.

Проте вже в березні поточного року горе-підприємці відшкодували завдані державі збитки в сумі понад 5 млн. грн., після чого вилучену продукцію їм повернули.

Враховуючи той факт, що керівники підприємства добровільно погасили всю суму порушення, суд виніс рішення щодо сплати штрафних санкцій, не позбавляючи волі горе-порушників.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.