Політика

Через страйк в Івано-Франківську зупинилися ліфти

Google+PinterestLinkedInTumblr

Учора комунальне підприємство «Івано-Франківськліфт», яке обслуговує 490 ліфтів в Івано-Франківську, оголосило страйк. На підприємстві створили страйковий комітет, який виставив умову – виплатити їм заборговану зарплату.

«У зв’язку із невиплатою заробітної плати майже за три місяці та невжиття заходів з боку керівництва, – розповів заступник мера Микола Саєвич, – страйковий комітет почав відключати ліфти. Така передстрайкова ситуація на підприємстві складалася вже не один раз. Ми постійно поправляли ситуацію, виділили дотацію 60 тис. грн., жеки теж погашали свою заборгованість перед підприємством. Але ситуація не покращується, і люди дійшли до такого відчайдушного стану, що відключили ліфти».

Слід сказати, що сьогодні заборгованість жеків перед КП «Івано-Франківськліфт» становить 2,4 млн. грн., в тому числі за цей рік вони заборгували 290 тис. грн. А борг перед працівниками ліфтового підприємства – 185 тис. грн. Тож проблеми могло б і не бути…

Микола Саєвич повідомив, що вже підписане платіжне доручення про те, щоб місто перерахувало ліфтерам 100 тис. грн. І як тільки проведуть цю банківську операцію, люди отримають зарплату. Проте Саєвич вважає, що найбільше в нинішній ситуації винен керівник КП «Івано-Франківськліфт» Мирослав Федоришин. Мовляв, не може справитися із проблемами на підприємстві. Відтак віце-мер запропонував йому звільнитися із роботи.

Член виконкому Василь Мельничук підтримав Саєвича. «Питання виплати заробітної плати лежить на керівнику, – сказав він. – Ви всі прекрасно пам’ятаєте ті часи, коли якщо на один день зривалася виплата зарплати, то назавтра керівник уже не працював. Інша справа, що є юридичне питання: чи може комунальне підприємство дозволяти собі влаштовувати страйк. Але сам факт у тому, що порушується Божа заповідь – не виплачується заробітна плата. І ми повинні допомогти людям отримати зароблене. Бо такої неординарної ситуації в місті ще не було».

До речі, зарплата директора КП «Івано-Франківськліфт» є найбільшою серед керівників комунальних підприємств. Зрештою, і в інших директорів вона немала. Як повідомив член виконкому Руслан Руско, у половини комунальників-керівників зарплати вищі, ніж у міського
голови.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.