Політика

Церковну землю можуть виділити під будівництво інших споруд, — Симонович

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Будівництво лемківської церкви в мікрорайоні Княгинин Івано-Франківська породжує кілька конфліктів та прецедент. Про це заявила на засіданні прес-центру «Вектор» депутат Івано-Франківської міської ради Ліліана Симонович.

Громада Княгинина висловлюється проти спорудження ще однієї культової споруди на своїй території, а інша етнічна група – бойки – завили про своє право на цей же сквер, де був закладений пам’ятний знак «На відзнаку 60-річчя депортації українців з Польщі у 1944-1946 роках».

Конфлікт навколо будівництва церкви у сквері Княгинин Ліліана Симонович прокоментувала так: «Лемківська церква УГКЦ у скверику мікрорайону Княгинина не є логічною: за 50 метрів від скверика є наша Княгининська церква УГКЦ. Лемківський священик звертався до нашого пароха і отримав дозвіл відправляти службу Божу в існуючій церкві, тим паче, що ніяких канонічних перепон для цього немає. Зараз цей священик править у капличці, що знаходиться неподалік в парку воїнів-інтернаціоналістів. Проте він сказав, що йому потрібна власна церква».

Симонович також зауважила, що Івано-Франківський міськвиконком таки дав погодження на будівництво лемківської каплички у сквері Княгинин.

«На сесії міськради я піднімала питання про розміри цієї каплички. Якщо капличка у парку воїнів-інтернаціоналістів має 8 на 8 метрів, то, згідно документації, капличка у сквері Княгинин матиме розміри 11 на 20 метрів. Це вже не каплиця, а ціла церква», — каже депутат. Також Симонович зауважила, що існуюча Княгиниська церква займає 18 соток землі, а під майбутню споруду планують надати 25 соток.

Симонович висловила підозру про те, що таку велику земельну площу закладають навмисно з метою добудови у сквері або котеджу, або житлового будинку.

«Таких фактів, коли церковні землі використовують під будівництво інших споруд в Івано-Франківську, вже багато. Один із них – будівництво багатоповерхівки на вулиці Гарбарській, на землі, що відповідно до документів, належить Духовній семінарії УГКЦ», — повідомила депутат міськради.

ОстроВ

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.