Політика

Блаженніший Святослав вручив папський орден депутату Балагурі

Google+PinterestLinkedInTumblr

Сьогодні, 6 травня, в Івано-Франківську в Архикатедральному соборі відбулася Божественна Літургія за участю глави УГКЦ Святослава Шевчука. Після Богослужіння він поблагословив мешканців міста та вручив грамоти міській владі.

Спеціальну нагороду — папську премію святого Сильвестра, Блаженніший Святослав Шевчук  вручив депутату міської ради Володимиру Балагурі. За словами самого ж Шевчука — це перша така нагорода в області.

Після цього на невеличкій прес-конференції глава УГКЦ розповідав про здобутки Церви та про свої подорожі. Нещодавно Святослав Шевчук повернувся з Канади, де приймав вдячність Канади за Митрополита Шептицького.

«З ініціативи єврейської громади в Канаді до парламенту була внесена законодавча пропозиція, аби на державному рівні признати геройські вчинки митрополита Андрея Шептицького, — розповідає Блаженніший Святослав Шевчук. — Під час Другої Світової війни, він врятуванню більше як 160 євреїв. І євреї з вдячності до митрополита висунули таку ініціативу. Були присутні всі члени всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, так само були присутні головний равин України Яків Дов Блайх та головний муфтій мусульман України. Мені було приємно бачити, як патріарх Філарет, і владика митрополит Методій, і всі протестанти вшанували нашого великого митрополита».

Також багатьох цікавили майбутні вибори та участь у них церкви. За словами Глави УГКЦ, минулого тижня засідав Синод владик і вони працювали над відповідними зверненнями до виборів.

«Суть цього звернення дуже проста та має три основні ідеї, — говорить Святослав Шевчук. — Ми не закликаємо голосувати за ті політичні партії, які купують голоси, бо це вже корупція, а корупціонер не зможе нічого збудувати. Друга думка — закликаємо прийти на вибори. Багато наших людей вже не вірить, що їх голос щось може зробити, але ми закликаємо не легковажити, бо це велика відповідальність, в тому числі, і християнська — за своє суспільство. Третя думка — закликаємо бути пильними до всяких спроб та спокус розв’язувати щось при помочі сили».

На сам кінець Глава УГКЦ пообіцяв, що вже наступний його візит буде в липні до Галича, де на прощу та на перше урочисте причастя приїдуть понад 700 дітей.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.