Люди Світ Фото

«Золоті люди» АТО

Google+PinterestLinkedInTumblr

Скажу одразу — найважче у підготовці фронтових матеріалів, це питати прізвище свого респондента. Адже у багатьох родини не знають, що їхні батьки, брати, сини — не на полігоні, а в АТО. Дехто просто має власні мотиви чи вірить у погані прикмети. Отже, і цей матеріал хоч і буде ілюстрований обличчями наших хлопців, але — жодного прізвища. Ми назвемо їх усіх після перемоги. Нашої перемоги.

DSC_0082

Відділ озброєння штабу АТО сьогодні нагадує велетенську СТО. «Відремонтуємо та відновимо все! Від зубочистки до танку, — сміється заступник начальника штабу з озброєння АТО. — У нас майстри-молодці! Люди не те що золотих рук, а просто — золоті люди».

DSC_0042

І направду, хлопці працюють самовіддано та натхненно. Фактично цілодобово. Розпочинають роботу о п’ятій-шостій ранку, а закінчують уже після опівночі. Вимащені в мазуті, зі збитими пальцями вони не нарікають. З усмішкою, часто з військовими міцними жартами ремонтують усе, що приходить до них. Ремонтують, бо розуміють, що кожна одиниця техніки на передовій має ціну води в пустелі. І від того, наскільки швидко та якісно вони зроблять свою роботу, тут залежить, чи буде «у пацанів там» броня, боєприпаси, вогнева підтримка.

DSC_0080

«Ми знаємо, якщо хоч на день запізнимося з поверненням техніки, то пацани на передовій і блокпостах можуть опинитись в мінусі», — каже заступник начальника штабу з озброєння АТО.

DSC_0052

А ще тут дуже дякують волонтерській допомозі. Зокрема, начальник автослужби АТО розповів, що неодноразово були випадки, коли представники цивільних СТО приїжджали до них, брали в ремонт «найважчу» розбиту машину й повертали її за кілька днів відремонтовану, як то кажуть, «під нуль».

DSC_0022

«Нам багато допомагають прості люди, — говорить начальник автослужби АТО. — І цю допомогу ми не можемо оцінити в гривнях. Вона оцінюється тими важкими кілометрами вивільненої території, яку щодня проходять солдати. Зараз наші ремонтники будуть вдячні, якщо їм допоможуть із дисками щеплення до ГАЗ 66, ЗІЛ 131, КамАЗ, Урал. Дуже потрібні радіатори та патрубки систем охолодження до КамАЗів та Уралів. Розумієте, терористи стріляють у двигун, і після кульового ураження ремонтувати пластикові частини дуже важко. Отож потрібні нові».

DSC_0019

Майстри пробують прикривати бронею деякі частини автомобілів. Наприклад, вони вкрили бронею кілька потужних вантажівок, які нині виконують свою роботу на передовій. Так само «тюнінгуються» і всі БТР та інші броньовані машини — до них приварюється спеціальна сітка, яка рятує панцерники від ураження кумулятивними снарядами. Та ремонтникам для якісної роботи потрібно сучасне обладнання. Наприклад, зовсім не зайвим для них був би потужний вулканізатор. Адже колеса машин зараз страждають чи не найбільше. Скажімо, вага спорядженого бойовою машиною тягача сягає 80 тон. Зрозуміло, при такій вазі стальний дріт «знайдений» на дорозі, прошиє гуму наскрізь.

DSC_0040

Та нехай у вас не складеться враження, що військові ремонтники — це люди, які постійно працюють у глибокому тилу. Це не так. Бійці відділу евакуації почасти забирають ушкоджені машини прямо з поля бою, під вогнем, іноді навіть із пораненим екіпажем.

«У нас тут всі герої, — підсумовує заступник начальника штабу з озброєння АТО. — Люди, які просто роблять свою роботу».

А всім читачам воїни відділу озброєння штабу АТО бажають миру.

DSC_0061

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.