Люди Світ Фото

«Життя все одно перемагає»: у Франківську відкрили мистецький проект учасників АТО (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 20 січня, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбулося відкриття мистецького проекту учасників АТО «Військової польовий арт». Серед експонатів виставки можна побачити ікони із соломи, військове обмундирування, прикрашене вишивкою, дитячі іграшки, виготовлені із ящиків з-під патронів. Вже 16 місяців виставку презентують по містах України.

У 2017 році Франківськ став першим містом. На виставці представили близько 150 робіт, над якими працювали майстри з різних куточків країни. Завершити проект планують у грудні 2018 року, а до того часу виставка подорожуватиме Україною.

Рядовий боєць нацполіції України ГУНП у Києві, ініціатор та автор мистецького проекту Павло Ротар каже, що проект запланували ще у 2014 році. Та реалізовувати почали вже тоді, коли атовці побували на передовій. Тоді було легше шукати матеріали та бойові спорядження.

«Бійці допомагали нам у створенні проекту. Були задіяні професійні художники, – розповідає ініціатор проекту. – Ви бачите фото, але це робота простого фотокореспондента. Це фото, зроблені під час служби та війни».

Він також розповів, що всі речі збирав на Донбасі, потім привозив їх на ротацію та домовлявся про їх оздоблення. Більшість із майстрів ставились до виставки з розумінням, та були й ті, які відмовлялись допомагати, бо ці речі нагадують про пережите на фронті. Військові своїм талантом та прагненням до краси перетворили бойову атрибутику на оригінальні витвори мистецтва.

Заступник голови ОДА Ігор Пасічняк каже, що такі виставки та проекти змушують людей пам’ятати про бійців та про те, що їх потрібно підтримувати.

«У роботах ми бачимо багато квітів, а вони символізують те, що життя все одно перемагає і надія на нашу перемогу є. Щиро вам дякуємо за такий проект», – каже Пасічняк.

В Івано-Франківську виставка триватиме місяць, за цей час тут проводитимуть майстер-класи з народно-ужиткового мистецтва.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні