Люди

Запитай у влади. Чому із рахунками за газ додатково треба платити 3 гривні?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Іванофранківці запитують, чому разом із платою за газ треба додатково віддавати 3 гривні за послуги банку. Свої запитання можете залишати в коментарях. Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.

рахунки за газ

Соломія, Івано-Франківськ:

— 1 грудня я прийшла в Ощадбанк платити за газ, і змушена була додатково доплатити 3 гривні. Як пояснила мені касир, “газконтора” не уклала з банком договір, тому вони беруть додаткову плату за послугу. Чому маю платити ці 3 гривні? Чи укладуть газовики той договір?

Юрій Пилипів, директор ТОВ «Івано-Франкфівськгаз Збут»:

— З 1 грудня ПАТ «Державний Ощадний банк» із кожного клієнта бере 3 гривні при оплаті за газ. При цьому держбанк уже отримує комісійну винагороду за приймання коштів від ТОВ «Івано-Франківськгаз збут».

Газопостачальне підприємство сплачує Державному ощадному банку 0,3% від суми платежу кожного споживача, що передбачено постановою Кабміну № 792 «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ». Дана постанова вступила в силу 10 жовтня 2015 року.

На виконання даної постанови, ТОВ «Івано-Франкфівськгаз Збут», 21 жовтня поточного року направило Ощадному банку додаткову угоду про зміну комісії до діючого договору. Натомість від фінустанови отримали листа про відмову у її підписанні, а також нас було повідомлено про неможливість подальшої співпраці на зазначених умовах та про розірвання в подальшому договору про надання послуг з приймання платежів за спожитий природний газ.

Збільшити комісійну винагороду, як вимагає держбанк, «Івано-Франкфівськгаз Збут» не може, оскільки це суперечить прийнятим нормам законодавства.

В той час, дії банку можуть спричинити соціальну напругу в суспільстві, особливо в сільських населених пунктах, де відсутні інші фінансові установи.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні