Люди Світ Фото

Закарпатська художниця Одарка Долгош привезла до Франківська “Портрети з минулого” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У малому залі музею мистецтв Прикарпаття відкрилась виставка картин художниці із Закарпаття Одарки Долгош  “Портрети з минулого”. В техніках пастелі та рельєфу художниця поєднує старі сімейні фото з розп’яттями, хатами та деревами Закарпаття.

img_8419

“За основу взяла графічну манеру і відтворила в картинах знимки представників нашого родоводу, яких я не знала – прабабусі, прадідусі. Так зародила нова серія. Потім я почала доповнювати її вже не портретами, а образами з минулого – покинуті будинки, в яких ще зберігається древній дух, вулиці і розп’яття, які можна побачити у нас на Закарпатті”.

img_8406

Картини створені в техніках пастелі та авторській техніці рельєфу. Художниця створює на полотні фактуру, завдяки якій картина стає рельєфною, об’ємною.

“Зображення таких пейзажів – це передача сакрального стану самої художниці, – говорить куратор виставки художник Михайло Тимчук. – Вона не шукає для себе простих традиційних варіацій, створює роботи за особистими відчуттями. Завдяки авторській техніці роботи набувають внутрішнього колориту. Кожен пейзаж, кожна хатина – це певний портрет життя, традицій, культури, образу”.

img_8408

На виставці представлено 22 роботи Одарки Долгош. Серед них – кілька диптихів і триптихів.

З 1995 року Одарка Долгош – член Національної спілки художників України, працює у галузі станкової, книжкової графіки та живопису. У 2005 та 2011 роках здобуває диплом  Лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва.

У 2000 році організовує й очолює Асоціацію творчих жінок Закарпаття «Нова форма» й працює над здійсненням міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких проектів. 2007 р. за значний особистий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, вагомі творчі здобутки і високу професійну майстерність, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (Указ Президента України № 957 від 10.10.2007 р).

Виставка триватиме до 22 листопада.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.