Люди

Юрій Андрухович (23.09.2010)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу «Репортер» відзначає патріарха сучасної української літератури та нашого земляка. За дивакуватий демарш. Під час презентації своєї книги «Моя остання територія» на Форумі видавців Юрій Андрухович заявив про припинення співпраці з видавництвом, яке друкує книги міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.

Письменник зауважив, що в німецькому видавництві, де виходять його книги, «жодного моменту непорядності серед авторів не може бути». «Там є філософія – не отримання грошового доходу за книги, а створення певного середовища, хай не однодумців, а людей, які себе взаємодопов­нюють і несуть один перед одним відповідальність за те, що вони роблять», – сказав Андрухович.

При всій повазі до відомого письменника та неприязні до українофобського міністра така публічна заява виглядає дещо хлоп’ячою. Хоча, а може це лише початок потужного всеукраїнського руху? Адже таким чином можна забомбити будь-якого несправного чиновника. Не їсти те, що він їсть. Не ходити вулицями, якими він, безсовісний, пересувається на своєму авто. Врешті-решт усі чоловіки-українці могли би, наприклад, демонстративно відмовитися носити штани… А що? Приводів – безліч, чиновників – ще більше.

А якщо серйозно, то краще Табачнику відмовив би видавець чи ті українці, які купують його книжки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.