Люди

Які місця варто відвідати в Луцьку й на Волині?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Волинь – це край, відомий мальовничою місцевістю, чистими озерами й буйними лісами. Останні займають майже третину всієї області. Саме на Волині є озеро Світязь, яке найглибше в Україні. Воно належить до Шацьких озер – відомої групи водоймищ. У цій місцевості щорічно проходять якісь культурні події, їх можуть висвітлювати Волинські новини.

Область багата своїми архітектурними й історичними пам’ятками. Це можуть бути монастирі, собори, замки, а також перлини сучасної архітектури. Про те, що відбувається в цьому краї, розкажуть новини Волинської області. Ви дізнаєтеся про події, нові архітектурні споруди чи, наприклад, досягнення в спорті.

Які пам’ятки є в Луцьку – що варто подивитись?

Це старовинне місто, яке розташоване на річці Стир. Тож, гуляючи Луцьком, ви побачите багато гарних місточків. Місто засноване ще за часів Київської Русі, вперше згадки про нього з’явилися в літописах у 1085 році. Тоді Луцьк був добре укріплений і міг витримати облогу. На думку істориків, місто виникло десь на початку 11 століття.

Сьогодні в ньому є багато старих унікальних будівель, які дивом уціліли. Щоб побачити їх, варто відвідати об’єкти, які належать до «Старого Луцька» – історично-культурного заповідника. Серед основних пам’яток також – замок Любарта, Лютеранська кірха, Троїцький собор, вежа, Петропавлівський костел тощо.

Цікаве місце – дивовижна майстерня чи так званий будинок із химерами, де живе й творить Микола Головань. Там можна побачити багато незвичних скульптур – приклади сучасного мистецтва. Туристи часто відвідують це місце, коли приїжджають до Луцька. Та найвидатніша пам’ятка – це замок Любарта, він зображений на купюрі 200 грн.

Чим особливий Луцький замок?

Спочатку було 2 замки – Окольний і Верхній, та від першого тепер лишилися тільки руїни: вціліла хіба що вежа давніх князів. А от Верхнім замком можна помилуватися й зараз. Його відреставрували й відкрили для відвідування, тож туди постійно приїжджає багато туристів. Щорічно на території замку чи поблизу нього проводять різні фестивалі та інші культурні заходи.

Наприклад, можна доторкнутися до культури Середньовіччя, відвідавши подію «Меч Луцького замку». Ви побачите, як лицарі в стародавніх обладунках битимуться на полі зброєю, що була в ту добу. Це можуть бути списи, мечі, щити, луки, які допоможуть поринути в атмосферу давніх битв.

Куди варто з’їздити на Волині?

Здавна цей край відомий природними багатствами. Все ж таки там понад 30 природних водоймищ, які об’єднані спільними каналами й зараз належать до комплексу Шацьких озер. Вони стали дійсно визначною пам’яткою Волині. Туди часто приїжджають на відпочинок як жителі околиць, так і люди з інших регіонів. Біля Шацьких озер є багато готелів і баз відпочинку, тож можна зупинитися там надовго й, наприклад, провести вихідні чи відпустку.

Тепер ви знаєте більше про Волинський край – і, сподіваємося, відвідаєте його визначні місця. Бажаємо вам цікавого відпочинку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.