Люди

Які бувають велосипеди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Порівняно з іншими типами двоколісних засобів пересування, історія гірських велосипедів досить коротка. «Горців» почали масово випускати біля 40 років тому, тоді як інші види велосипедів нараховують щонайменше сотню років. Тим часом саме в сегменті гірських велосипедів за цей короткий період з’явилося чимало модифікацій.

Великий вибір велосипедів представлено на веб-сайті: https://veloplaneta.ua/shosseynye.

Типовий гірський велосипед

Дехто стверджує, що типової моделі вже не існує. Так, спеціалізація стрімко зростає, але найпопулярнішими все-таки є хардтейли (тобто велосипеди без задньої підвіски), які мають наступні характеристики:

  • хід вилки підвіски від 100 до 130 мм;
  • шини 27,5 та 29 дюймів.

Залежно від використання, досить просунуті моделі мають привід переднього перемикача з двома кривошипними зірочками, тоді як велосипеди, орієнтовані на більш рівну місцевість, оснащено одношвидкісними приводами. Тенденція полягає в тому, що з кожним роком дедалі більше велосипедів не матимуть переднього перемикача передач, оскільки одношвидкісний привід краще працює на нерівностях і простіший в управлінні. Основним матеріалом для каркасів все ще є алюміній, але карбон поступово стає більш доступним.

Гірський велосипед (MTB) характеризується, крім усього іншого, чітким протектором та м’якою вилкою.

Велосипед Ендуро

Ендуро став однією з найпопулярніших моделей за останні кілька років. Не вдаючись у подробиці, можна стверджувати, що такий велосипед призначений для складної гірської місцевості, і, з огляду на геометрію рамок та підвісів, дозволяє піднятися на вершину. Щороку моделі Ендуро зазнають якихось змін. Можливо, через деякий час з’явиться ще одна підкатегорія, але наразі особливості Ендуро наступні:

  • повна підвіска з ходом біля 150-170 мм;
  • колеса діаметром від 27,5 до 29 дюймів;
  • широке кермо (приблизно від 72 см).

Усі велосипеди для їзди по бездоріжжю вже оснащено регульованими опорами сидінь та однорядними приводами.

Велосипед для швидкісного спуску

Коли ви зовсім не зацікавлені в скелелазінні, і єдине, чого хочете — це шалений спуск, незалежно від перешкод на місцевості, то для цього нам потрібно придбати велосипед для швидкісного спуску. Це машина має:

  • дуже специфічну геометрію;
  • порівняно невеликі та дуже широкі колеса на броньованих шинах з чітким протектором;
  • хід підвіски, що сягає понад 200 мм;
  • залишковий привід.

Велосипед для швидкісного спуску відрізняється своєю геометрією та амортизатором з дуже довгим ходом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.