Люди

Як живе найкомфортніше для айтівців місто України – Івано-Франківськ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Аналітичний сайт DOU побував у Івано-Франківську, поспілкувався з великими компаніями, представленими у місті, й підготував докладну аналітику на основі цьогорічних досліджень.

Разом із текстовим оглядом пропонують переглянути відео. У ньому офіси компаній Brainstack_, N-IX, Sombra, простір «Промприлад.Реновація». Також журналісти побували в гостях в Андрія Поданенка, який облаштовує автономний будинок у Франківську.

Отже, Франківськ лідирує у рейтингу міст DOU.

ІТ-спеціалісти відзначили, що тут зручно і комфортно, вартість житла і послуг помірна, а рівень злочинності — низький. Зараз тут мешкає понад пʼять тисяч айтівців.

З 2015 року в місті діє Івано-Франківський ІТ-кластер, до якого станом на грудень 2023-го входить 47 учасників і партнерів. Ще дві компанії мають приєднатися найближчим часом. Сім резидентів кластера – SoftServe, Intellias, DataArt, Infopulse, N-iX, ELEKS, Avenga – входять до топ-50 компаній в Україні.

Читайте: Турбота про спільноту та відповідь на кризу. Як у Франківську дівчата з Metalab експериментують з чайним грибом, римським бетоном і вживаними склопакетами

До повномасштабного вторгнення, за даними дослідження IT Research 2021, у Франківську було до 3000 ІТ-спеціалістів і 70 ІТ-компаній. Зараз кількість айтівців зросла до 5000, а компаній стало понад 120. Нині івано-франківська спільнота є другою за величиною на заході України, тож наш основний фокус — обʼєднувати релокованих і місцевих ІТ-фахівців, — розповідають у місцевому кластері.

Загалом у базі компаній DOU зареєстровано 113 роботодавців, які представлені у Франківську. Для порівняння: у 2016 році сайт писав, що в місті працює понад 1100 спеціалістів і є приблизно 30 компаній.

В Івано-Франківську досить велика ІТ-спільнота: тут живуть близько 3% українських айтівців. Стільки ж фахівців нині в Харкові, а в Одесі — лише трохи більше (4%). Кількість айтівців в Івано-Франківську зросла через повномасштабне вторгнення росії: до війни тут мешкав 1% фахівців.

У 2022 році місто стало одним із центрів міграції.

Влітку 2022 року 26% фахівців, які жили в Івано-Франківську, приїхали сюди з Києва, 20% — з Харкова. Протягом 2022-го кияни поступово поверталися в Київ, а харків’яни — залишалися. Зараз 16% айтівців у місті — випускники харківських вишів.

В Івано-Франківську мало нетехнічних фахівців — лише 11% (загалом по Україні — 14%). 54% становлять розробники (загалом по Україні їх 47%), 18% — QA.

58% франківських фахівців мають від 1 до 5 років досвіду в ІТ. Найчастіше це спеціалісти рівня Middle (38%), майже стільки ж — рівня Senior+ (37%). Тут менше досвідчених айтівців з 10 і більше роками в ІТ (15% проти 19% загалом у всіх містах), а частка початківців з досвідом до двох років, навпаки, дещо вища — 29% проти 25% загалом по Україні.

Матеріал повністю читайте на сайті DOU у матеріалі Як живе найкомфортніше для айтівців місто України. Огляд ринку праці Івано-Франківська 2023

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.