На пленарному засіданні 24 листопада народні депутати України проголосували за прийняття законопроекту №1123 “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. За реформу державної і комунальної преси було віддано 260 голосів, повідомляє Інститут Медіа Права.
Законопроектом передбачається роздержавлення державних та комунальних друкованих ЗМІ, що здійснюватиметься у 2 етапи: впродовж одного та двох років відповідно. Реформування відбуватиметься шляхом виходу органів державної влади та місцевого самоврядування із складу засновників друкованих ЗМІ або шляхом перетворення таких ЗМІ в офіційні друковані видання. За законопроектом, рішення про реформування прийматиметься за участю трудового колективу друкованого ЗМІ. Реформованим ЗМІ надаватиметься державна підтримка за умовами та в формах, визначених законом.
Також під час розгляду законопроекту народні депутати підтримали поправку, озвучену головою Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторією Сюмар щодо офіційних друкованих видань, в яких здійснюється офіційне опублікування законів та інших нормативно-правових актів.
Світовий досвід демонструє, що владні ЗМІ притаманні країнам, де тривалий час існувала державна монополія на інформацію. Сьогодні власні газети мають органи влади в Росії, Білорусії, Таджикистані, Азербайджані тощо. В країнах західної демократії органи влади не мають власних ЗМІ.
Законопроект включали до порядку денного парламенту раніше, однак лише з шостої спроби народні депутати розглянули його. Громадські організації та РПР-медіа неодноразово звертались до народних депутатів із закликом проголосувати за реформу преси. Нагадаємо, 8 жовтня активісти провели під стінами парламенту акції, де роздавали сатиричну газету “Радянський меридіан”. Закон набуде чинності після підписання Президентом.
Зі змістом законопроекту можна ознайомитись за посиланням.
Comments are closed.