Люди Світ

Як тестують майбутніх копів. Журналіст «Репортера» подався у поліцію Івано-Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Журналіст «Репортера» подався до патрульної поліції Івано-Франківська, аби з’ясувати, як багато треба знати, щоб стати копом. Довелось пригадати шкільні уроки та лекції в університеті. Питали про холодильники, рейтинги «Кока-Коли», кольорові гірлянди і справедливих суддів…

559a90d474c4b_11700679_1606455599622968_750610963923919004_o

На початку вересня подала онлайн-анкету, хоча не дуже сподівалась пройти. Адже міністр Арсен Аваков казав, що у Франківську — 30 людей на одне місце, тобто анкети подали близько 6000 охочих.

«Ми раді запросити Вас на перший етап відбору — тестування загальних навичок. Це комп’ютерне тестування на вміння логічно мислити», — написали мені 22 вересня на e-mail, ще й передзвонили. Просили прийти у суботу о 14:30 на вулицю Нацгвардії, 14в, у приміщення колишньої школи міліції. З собою мати лише паспорт. Зазначили, що перенести дату не можуть, а якщо прийду без документів, до тестів не пустять.

Нас було з півсотні, дівчат небагато. Паспортні дані перевірили на вході до академії та перед самим тестуванням. Дмитро Пріхніч, старший інспектор Київської патрульної поліції та куратор поліції у Франківську, коротко інструктує. У кожного — 60 питань, 90 хвилин. Запитання з математики, географії, навіть астрономії. Розділили нас на дві групи, тести проходили у двох аудиторіях. Кожному вручили папірець з логіном та паролем для входу в систему. Ставиш підпис у списку, заходиш в аудиторію. Комп’ютери не зовсім старі, у залі прохолодно, світло. Деякі столи порожні, певно, не всі запрошені прийшли.

IMG_3705
Єдине фото, після якого куратор попросив сховати камеру

«Вимкніть, будь ласка, мобільні, користуватись калькулятором заборонено», — сказала дівчина-модератор. У кожного — лише папір, ручка та власна голова. Просять не списувати, якщо є запитання — кликати модератора. Тести — це п’ять блоків: аналогії, логіка, математика, слова, речення. До кожного блоку із 12 питань є інструкція.

Перші питання видалися простими. Просили вказати пропущені слова так, щоб речення зберегло свій сенс. У парах по три слова замість знаку питання вставити потрібне пропущене. Наприклад, три країни сходу, ще три — Європи. Або ж пари рослин, тварин, молочних виробів, одягу тощо. Ще треба було пов’язати схожі за логікою слова. Наприклад, пліт із поромом (підкажу, бо з їх допомогою можна переправити по воді пасажирів), невірні варіанти тут — міст і ворота…

Ще треба було знати, що кіт — домашня тварина, пригадати птахів, ссавців. Не так все й складно, це знає і школяр. Трохи напружилась на питаннях другого блоку. Засновки, висновки, умовивід — довелося пригадати лекції логіки в університеті. Наприклад: усі судді справедливі, а тому деякі працівники Конституційного суду справедливі. Отакої!

Вже у математичному блоці, нарешті, взялася писати на аркуші, який стояв перед монітором. Довелось вираховувати середнє арифметичне, множити й ділити, пригадувати теорію ймовірності, формули з фізики, малювати геометричні фігури, рахувати периметр, площу, відстані між точками.

Були й трохи заплутані питання. Наприклад, про сімейну пару, яка щороку відпочиває у горах, або на морі, на дачі або у селі. Додатково пояснюють, якщо Ірина та Сергій відпочивали минулого року там-то, то не їдуть туди-то. І питають, куди пара поїде цьогоріч. Головне тут — врахувати всі умови, а їх кілька.

Ще одне — про дітей. Треба було вирахувати, кому який подарунок принесли на Новий рік, а дітей аж шестеро. Довелось записувати й малювати стрілочки, аби не помилитись. Було питання про рейтинги компаній «Кока-Кола» та «Пепсі». Визначити за кількістю респондентів, якого місяця у кращої компанії був кращий результат продажів. Тут треба бути уважним і розумітись у відсотках.

Спробуйте відповісти на таке: раніше холодильник коштував 2500 грн., я його купила за 2300 грн. за акційною ціною. То скільки відсотків знижка?

Чоловік поруч склав тести швидше за мене, подивилась на його монітор — 40 балів. Виправити відповіді не можеш. У мене 42. Забираю свій А4, списаний вздовж і впоперек, але не віддають. Куратор пояснив, що папірці їм теж потрібні. Шкода… Сфотографувати теж не дозволили.

Уже у коридорі куратор спитав, як усе пройшло.

«42, не знаю, чи це добре». «Це хороший результат, готуйтеся до тренувань», — говорить, посміхаючись. Певно, всім так каже.

Отже, це була своєрідна версія тесту IQ. Таки щось знати майбутній коп мусить. Великий мінус — труднощі перекладу. Не знаю, з якої мови перекладали, але кілька помилок, навіть зовсім дурних, було, особливо у відмінках. А ще раджу уважно читати питання, бо можна не догледіти якесь «не».

Того ж вечора на мою пошту впав лист: «Ми високо цінуємо Ваше бажання працювати у новій Патрульній службі! Запрошуємо Вас пройти військово-лікарську комісію: 3 жовтня о 8:30 за адресою: вул. Сахарова, 11».

При собі мати паспорт та витяг із меддокументації за місцем проживання за останні п’ять років, завірений печаткою медичної установи (або ж заповнений медустановою за місцем реєстрації/проживання запит, який прикріпили до листа). На жаль, якщо лікувалась за останні роки, то лише у приватній клініці — певно, це проблема. Цікаво, що робити тим, хто взагалі не хворів?

Проходження ВЛК передбачає такі обстеження: аналізи крові та сечі, електрокардіограма, рентген (у випадку відсутності готових результатів рентген обстеження за останній рік), огляд лікарями-спеціалістами.

Для прискорення процесу проходження ВЛК, рекомендують при собі мати наступне:
• Результати флюорографії, зробленої за останній рік
• Електрокардіограма з висновками, зроблена протягом останнього місяця
• Результати Загального аналізу сечі, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Загального аналізу крові (з лейкоцитарною формулою), зробленого протягом останнього місяця
• Результати Аналізу крові на цукор, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Аналізу крові на RW (реакція Васермана), зробленого протягом останнього місяця
• Результати Мазку на цитологію (для жінок), зробленого протягом останнього місяця

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.