Люди

Як правильно чистити зуби собаці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чистка зубів ‒ це необхідна гігієнічна процедура, яка дає змогу подбати про належний стан зубної емалі, ясен, а також запобігти появі запалень та різноманітних шкідливих утворень у ротовій порожнині. Далеко не всім відомо, але такі саме небезпеки загрожують і нашим чотирилапим друзям. Якщо чистка зубів у собак не є регулярною процедурою у вашому домі, то в майбутньому на вашого улюбленця чекатимуть додаткові візити до ветеринара.

У цій статті ви зможете довідатись, як чистити зуби собаці, а також як підготувати улюбленця до цієї процедури.

Що потрібно для чистки зубів у собак

Не можна так просто одразу проводити процедуру. По-перше, нові предмети можуть викликати в улюбленця шок. Тому варто подбати, щоб він із ними ретельно ознайомився. Якщо вас цікавить, чим чистити зуби собаці, то для цього однозначно потрібно придбати набір із таких предметів:

  • Спеціальної зубної щітки. Безумовно, можна використовувати щітку, призначену для людей, однак найкращим варіантом є придбання товару, який спеціально пристосований до будови собачої щелепи. Також чищення собачою щіткою менше шкодить емалі зубів, оскільки використовується більш м’який ворс.
  • Зубної пасти для собак. Процес чищення зубів у собаки значно відрізняється. Улюбленець може запросто проковтнути більшу частину пасти. Тому вона має бути безпечною для шлункового тракту. З цієї причини людську зубну пасту категорично не можна використовувати.
  • Спеціальної щітки для масажу ясен. Сприяє додатковому припливу крові до зубів, що збільшує термін їх функціонування.

Як чистити зуби собаці

Перш ніж почати процедуру, продемонструйте улюбленцю предмети. Дайте йому їх обнюхати. Також варто підібрати правильний момент. Собака має бути спокійною. Вона не має сприйняти це, як ще одну гру.

У більшості випадків, собаки доволі коректно реагують на необхідність у чистці зубів. Коли улюбленець уже звик до предметів у вашій руці, варто перейти безпосередньо до чищення:

  1. Спочатку потрібно чистити зовнішню сторону зубів. Рухати щітку необхідно вертикально, горизонтальний рух менш ефективний.
  2. Візьміть у руки нижню щелепу та почніть чищення внутрішньої сторони зубів.
  3. Промасажуйте ясна за допомогою спеціального наперстка.

Після закінчення процедури не забудьте заохотити улюбленця якимось делікатесом за слухняність та стійкість.

Як мінімум, процедуру потрібно проводити двічі на тиждень, але набагато краще цим займатися щодня.

Ось ви й дізналися, як чистити зуби собаці. Процедура насправді не така важка, і після першого разу вона перетвориться для вас на звичайну рутину.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.