Люди

Як доглядати за лінолеумом, щоб він довго радував око

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Лінолеум — популярний вид підлогового покриття для побутових та індустріальних приміщень. Великий асортимент фактур та орнаментів дозволяють створити сучасний та затишний інтер’єр будь-де. Сьогодні поговоримо про те, як правильно це робити, щоб лінолеум зберігав свої властивості якнайдовше. Якщо ви ще не встигли купити лінолеум в Івано-Франківську, то рекомендуємо звернутися в компанію КонтрактПол.

Коли, як і чим мити підлогу з лінолеуму

Після первинного монтажу лінолеуму, покриттю потрібно дати відлежатися. Полотно має повністю висохнути та прийняти форму підлоги. Перші два-три дні його забороняється мочити. Пилюку можна забирати вологими серветками чи добре віджатою мокрою ганчіркою.

купити лінолеум у Франківську_1

Для першого миття лінолеуму варто купити спеціальний засіб для очищення, який містить препарати, що зміцнюють захисний шар поверхні. Такі речовини мають накопичувальний ефект, тому збільшують термін служби підлоги.

Від пилу та дрібного сміття лінолеум потрібно очищати пилососом або віником. Також щоденний догляд передбачає звичайне вологе прибирання ледь теплою водою без використання мийних засобів. Ганчірка має бути м’яка, а швабра — без гострих кутів.

Раз на місяць проводити глибоке очищення поверхні, щоб запобігти виникненню плям, що в’їлися. Звичайна вода не може впоратися з брудом, який накопичується, на належному рівні, тому використовуйте спеціальні очищувальні засоби.

Будь-яка підлога згодом втрачає блиск. Запобігти зношенню лінолеуму можна за допомогою глянцевих і матових мастик та поліролей.

Правила догляду за натуральним лінолеумом

Натуральний лінолеум відрізняється від покриття з полівінілхлориду тим, що виготовляється із деревного борошна, лляного масла, натуральних смол і пігментів. Термін експлуатації натурального лінолеуму досить довгий — 10–15 років. Втім, щоб весь цей час підлога зберігала гарний зовнішній вид, за нею потрібно правильно доглядати.

купити лінолеум у Франківську_1

Для натурального лінолеуму діють дві основні поради:

  1. Після укладання лінолеуму його поверхню рекомендовано обробити захисною полімерною мастикою. З часом шар стирається, тому його потрібно оновляти хоча б 1 раз на рік. Для приємного глянцевого блиску та додаткового захисту лінолеум можна змащувати лляною олією кожні 2–3 місяці.
  2. Під час вологого прибирання натурального лінолеуму категорично забороняється використовувати луги, кислоти та мийні засоби на їх основі. Використовуйте засоби зі спеціальною позначкою, яка означає, що речовина призначена для очищення мармолеуму. Вони містять PH не більше 10 одиниць, тому більш делікатні.

Щоденний догляд за лінолеумом варто обмежити сухим прибиранням або миттям звичайним мильним розчином.

Як вберегти лінолеум від пошкоджень

Якщо ви правильно доглядаєте за лінолеумним покриттям, але нехтуєте елементарними правилами експлуатації, навряд чи підлога довго тішитиме гарним виглядом. Тому дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • використовуйте килимок у передпокої, щоб очищати взуття від бруду та камінчиків, які можуть пошкодити поверхню;
  • в приміщення з лінолеумом варто вибирати меблі з широкими та пласкими ніжками;
  • використовуйте спеціальні насадки на гострі ніжки;
  • не перетягуйте габаритні речі по лінолеуму;
  • не допускайте потрапляння на поверхню бруду, що швидко в’їдається;
  • очищайте плями та забруднення одразу після їхньої появи.

Пам’ятайте, поєднання правильної експлуатації та ефективного догляду — запорука тривалої служби та привабливого зовнішнього вигляду лінолеуму. Лише в комплексі можна досягти гарного блиску і міцності поверхні.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.