Люди

Вихованець Залучанського інтернату потрапив до психлікарні – хлопцеві потрібна допомога

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вихованця Залучанського інтернату перевели до обласної психіатричної лікарні №2. У Сашка запідозрили закриту форму туберкульозу.

Як розповів “Репортеру” керівник «Української благодійницької мережі» Василь Футерко, таке направлення Сашкові дала фтизіатр Снятинського району.

“У тій психлікарні є відділення для хворих на туберкульоз, – говорить Футерко. –   Я говорив з лікарем, і, навіть, якби у Сашка була закрита форма туберкульозу, його можна лікувати у дитбудинку. Але бактеріологічного аналізу йому не робили. У нього важка форма ДЦП і майже лежачий спосіб життя, а це могло дати неінфекційну легеневу хворобу”.

Василь Футерко наголошує, що умови утримання пацієнтів в обласній психіатричний лікарні № 2, що у селі Підмихайлівці Рогатинського району, – вкрай погані. Він оприлюднив звіт комісії Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про результати відвідування обласної психіатричної лікарні №2 складеного представниками.

“Молодший медичний персонал не здійснює належного догляду за хворими ( як приклад, вони лежать на мокрих матрацах), – повідомляють у звіті. – …При спілкуванні з пацієнтами було встановлено, що у кожному відділенні лікарні є пацієнти, які перебувають у цьому закладі досить тривалий час, навіть, більше 30 років. У зв’язку з цим відбувається фальсифікація медичної документації пацієнтів (умовна виписка та повторна госпіталізація до лікарні). … У відділенні №1 було відсутнє гаряче водопостачання. Пацієнти, зі слів персоналу, приймають водні процедури у бані один раз на два тижні, але пацієнти цей факт заперечували. Підтвердженням цього був неохайний вигляд пацієнтів та неприємний запах поту та сечі”.

У січні там вже помер хлопець із Залуччя, якому теж діагностували туберкульоз. Тож Василь Футерко наполягає на тому, що  Сашка Корнелюка – вихованця Залучанського інтернату і волонтера “Дому Сірка” потрібно забрати з психлікарні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: