Люди Фото

«Велосипедизація» Івано-Франківська триває: в місті облаштовують третю велодоріжку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківськ хай поволі, проте невпинно стає схожим на європейське місто – принаймні, за кількістю велосипедистів на дорогах Івано-Франківська. Двоколісний транспорт стає дедалі популярнішим як дешевий і швидкий (з огляду на постійні затори) засіб пересування.

вело2

Цьому сприяє і міська програма розвитку велосипедної інфраструктури. В її рамках, зокрема, зараз споруджуються відразу три велосипедні доріжки. Кожна із них задля безпеки всіх учасників дорожнього руху буде відокремлена і від проїзної частини вулиць, і від пішохідних тротуарів.

вело1

Наприклад, останніми тижнями активізувалось облаштування брукованого покриття для велодоріжки по вулиці Галицькій, починаючи від перехрестя з вулиці Дністровська. В перспективі наступного року ця доріжка дасть змогу велосипедистам безпечно дістатися аж до Пасічної.

вело4

В районі моста ця велодоріжка з’єднається з другою, котра споруджується зараз на Набережній імені Вастиля Стефаника. Нею можна буде безперешкодно доїхати аж до мікрорайону БАМ.

вело3

Якщо згадані вище велодоріжки облаштовуються за бюджетні кошти, то третя стала унікальним прикладом соціальної відповідальності приватного інвестора – будівельної компанії «Ярковиця». Зараз велолюбителі з нетерпінням очікують на нову 1700-метрову велодоріжку, яка споруджується у містечку «Калинова слобода». Вона проляже через усю територію містечка з виходом на велосипедну доріжку Набережної імені Стефаника. Інакше кажучи, новоселам «Калинової слободи» можна буде безпечно дістатися велосипедом і до супермаркету «Сільпо», і до університету нафти і газу, і аж до Пасічної.

вело5

Тож не дивно, що останнім часом велорух стає дедалі популярнішим серед івано-франківців різного віку, статі та соціального статусу. Адже велосипед у будь-якому місті – це не лише дешевий, зручний, екологічно чистий і швидкий засіб пересування, а й подекуди модний і стильний аксесуар сучасної людини.

вело7

А з розбудовою велосипедної інфраструктури двоколісний транспорт стає ще й безпечним транспортом. Саме тому чимраз більше іванофранківців за прикладом мешканців Європи віддають перевагу не автомобілю, а велосипеду.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні