Люди

Вчора через укуси змій до лікарень потрапило двоє людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього року в області маємо уже більше сорока випадків травмування людей плазунами. Так, вчора через укуси змій на лікарняні ліжка потрапило 2 людей.

11891217_849942515125585_885882066456371045_n[1]

Зокрема, о 16:10 в реанімаційне відділення Долинської центральної районної лікарні госпіталізовано 21-річну жительку села Вишків Долинського району. Змія вкусила жінку в ліву ногу, стан потерпілої середньої важкості.

Вже через дві години в дитяче реанімаційне відділення Косівської центральної районної лікарні привезли 8-річного хлопчика, жителя села Великий Рожин Косівського району. Плазунка вжалила його у нижній правий гомілковий суглоб, стан потерпілого середньої важкості.

Серпентологи стверджують: на Івано-Франківщині і, зокрема, в Карпатах отруйним є тільки один з більш як 20 видів плазунів. Це – гадюка звичайна – Vipera vulgaris. Її отрута не є смертельною. Хоча померти від укусу цієї змії можна, якщо рана буде інфікована та інфекція пошириться в організмі.

Натрапити на небезпечних плазунів можна під час збирання ягід чи грибів, в полі чи на сінокосі, а то й на власному подвір’ї. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нори або відповзають подалі. Але в спеку їхні відчуття притуплюються, тварини стають лінивими та малорухливими, а тому люди можуть легко на них наступити. Фахівці стверджують: плазунів не варто чіпати взагалі – чи то гадюка, чи вуж, чи веретенниця – безнога ящірка. Напад будь-кого з них може бути небезпечним. Під час укусу в кров потрапляють усі мікроорганізми, які знаходяться на їхніх зубах. А змії, до речі, їдять мишей і щурів. Інфікування рани може викликати місцеве запалення, а може перейти у сепсис – загальне зараження крові. До того ж, коли кусає змія, в рану потрапляє чужорідний білок, що провокує як мінімум алергічну реакцію, по максимуму – анафілактичний шок. У цьому випадку впродовж кількох хвилин падає тиск, розвивається порушення дихання і зупиняється серце.

Зважаючи на ризики, важливо якнайшвидше доправити вкушеного змією до лікарні.

Такі способи надання медичної допомоги, як припікання рани, накладання на травмовану кінцівку джгута чи висмоктування отрути уже давно вважаються неефективними. Слід накласти на уражене місце стерильну антисептичну пов’язку. Обробляти рану не потрібно. Потерпілого треба якнайшвидше транспортувати до найближчого медичного закладу. Під час перевезення місце, на яке прийшовся укус, слід укласти на підвищення. У медзакладах таким пацієнтам вводять полівалентну сироватку.

Управління ДСНС в області звертається до громадян: будьте уважні під час подорожі лісами, адже найчастіше натрапити на небезпечних плазунів можна саме там. Дуже важливо мати відповідний одяг та взуття. Під час збирання грибів чи ягід краще користуватися палицею відповідної довжини, щоб перевірити зарості на безпечність.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.