Люди Світ Фото

В спеку, під дощем і грозами. Перегони Gorgany Race зібрали понад півтисячі учасників (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Всеукраїнські найбільші пригодницькі перегони Gorgany Race зібрали більше півтисячі учасників з усієї України. 26-27 червня 226 команд змагались за звання найсильніших та найсміливіших, долаючи непросту дистанцію у Ґорґанах  – важкодоступному та одному з найвіддаленіших гірських масивів в українських Карпатах.

GR2

Суть змагань – за відведений час здолати дистанцію і взяти якомога більше контрольних пунктів (КП). Цікаво, що до дня змагань, ніхто не знає маршруту. Лише за дві години до старту, організатори роздають карти з маршрутом дистанції. Так учасники класу “спринт” за добу мали пройти більше 60 км, “трек” – 90 з гаком км за 30 годин, велосипедисти за 30 годин мали здолати близько 130 км велосипедом і 30 км пішки, а ті, хто змагався у класі “півспринт”, за 12 годин повинні були здолати більше 40 км.

GR4

Позмагатись було за що – загальний призовий фонд цьогорічних змагань становив 137 тисяч гривень. Хоча на самих перегонах духу конкуренції немає. Навпаки панує дружня і весела атмосфера. Роман Чепіль, керівник дистанції та суддя змагань жартує, що найбільше на маршрут “нарікають” велосипедисти, бо їм доводиться часто тягати свого двоколісного.

“Нічого не зробиш – такий непростий і недоступний регіон Ґорґан, і на ровері доволі непросто”, – усміхається він і додає, що загалом задоволений перебігом змагань. “Учасники фінішували і дякували за маршрут – це головне”.

Роман Чепіль радить уже готуватися до наступних змагань – розвивати навички орієнтування і ходити в гори.

GR5

Між самими учасниками думки про складність дистанції розділились. Андрій Зуєв з команди “Мультифрукти”, яка зайняла третє місце у класі “спринт”, каже, що йому було замало контрольних пунктів, хоча хлопці не взяли останнього. Натомість Андрій Ткач, який бере участь у змаганнях вшосте, і на ювілейних виборов 2-ге місце, розповідає, що маршрут не є таким однозначним.

“Треба чітко продумати як долати дистанцію, адже є багато різних варіантів. Ґорґани – це той масив, де можна розігнатись в плані орієнтування, і під час змагань пережити неймовірні відчуття. Буденні проблеми відходять на другий план, і часто не так важко фізично, як психологічно, особливо, коли треба іти вночі, а ти виснажений, хочеш спати, проте мусиш думати, планувати, аналізувати, приймати рішення і боротися зі втомою”.

У перегонах на думку, Андрія важливий командний дух, аби команда думала та ішла синхронно.

GR3

Учасник команди-переможця “Ушльопок і Тарапунька” класу “трек” Андрій Ткачук виграв змагання вперше, а його напарник Дмитро Джміль здобув першість уже п’ятий раз. Андрій каже, що давно мріяв виграти Gorgany Race.

“Це моя третя участь у змаганнях. Першого разу моя команда зійшла з дистанції, наступного року ми вибороли третє місце, ну і нарешті цього року перемога”.

Найбільше переможцеві запам’ятався перехід із 21 контрольного пункту на 9.

“Це була гора, на яку нам довелось майже повзти. Я думав, що ці 1,3 км не закінчаться ніколи”, – з легкістю та усмішкою розповідає Андрій Ткачук.

Загалом на ювілейні Gorgany Race на старт вийшло 226 команд і 527 учасників. Лише п’ятьом командам вдалось взяти всі контрольні пункти.

Підсумовуючи дух змагань, організатор та засновник Gorgany Race Андрій Бандрівський зазначає: “Якщо хочете швидко зробити себе на 100% щасливим, то візьміть участь у Gorgany Race: 30 годин пригод і повна нірвана гарантована. Побічний ефект – на фініші моментально хочеться спати. Якщо пропустили перегони – не сумуйте. Альтернативних варіантів є багато: похід на гору Латундр, зустріч заходу сонця на горі Буштул, подорож у Індонезію, Непал або Перу, чи ще будь-що схоже. Основне – аби було бажання”.

Трішки фактів про ювілейні Gorgany Race 2016

Географія учасників: Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Миколаїв, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Чернівці, Чернігів, Харків, Черкаси, Полтава, Луцьк, Тернопіль, Донецьк, Кіровоград, Херсон, Кривий Ріг, Хуст, Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Батурин, Стрий, Золочів, Жидачів, Шаргород, Іллічівськ, Солотвино, Червоноград, Надвірна, Южноукраїнськ, Володимир-Волинськ, Яремче, Бердянськ, Жовква, Бровари, Мукачево, Берегово, Чортків, Кузнєцовськ, Умань, Новий Яричів, Чертеж…

Кількість команд по класах:

Півспринт – 21
Спринт – 91 команди
Вело – 22 команди
Трек – 88

Загальний призовий фонд: 137 тисяч гривень

Організатори Gorgany Race висловлюють щиру вдячність спонсорам та партнерам змагань: компаніям Trimm, Salewa, Alpine Pro, Lasting, Wind X-treme, Profmontage, ABUS, Nutrixxion, Trek, Kellys, Black Diamond, Travel Extreme,«Фотонова», «Валтекс», «F.А», «Їдло», видавництву «АССА», страховій компанії «УНІКА».

Переможці та призери 10-тих ювілейних пригодницьких перегонів Gorgany Race 2016.

ТРЕК

  1. Ушльопок і Тарапунька”: Андрій Ткачук, Дмитро Джміль (Хуст/Чертеж)
  2. “O-Club”: Артем Городинець, Євгеній Цирень (Київ)
  3. “NIKOTeam”: Віталий Молодий , Едуард Клименко (Миколаїв)

ВЕЛО

  1. “Альона Мілашка TEAM”: Олександр Гром’як, Павло Ковтун (Тернопіль)
  2. “РАКЕТА”: Вячеслав Турок, Олександр Оришко (Луцьк)
  3. “FunKarpaty”: Петро Полковніков, Василь Боднарук (Яремче)

СПРИНТ

  1. ”raramuri”: Артем Слотін, Руслан Форманюк (Володимир-Чрекаси)
  2. “25 щасливих очей”: Андрій Задорожний, Андрій Ткач (Новий Яричів)
  3. “Мультифрукти”: Андрій Зуєв, Ростислав Коспіран (Донецьк)

ПІВСПРИНТ

  1. “Краснопільські Козаки”: Роман Казаков, Володимир Казаков (Солотвин)
  2. “Їжаки”: Станіслав Дворницький , Богдан  Горбай , Олекса Шкляр (Львів)
  3. “Полтавські галушки”: Анна Кобяк, Євгеній Недерчук (Полтава)
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.