Люди

В обласній філармонії «Kozak System» співали разом з пораненими воїнами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 19 травня, в обласній філармонії  «Kozak System» виступали для поранених військових та працівників ОКЛ.

В такому форматі продовжилося святкування 75-річчя обласна клінічна лікарня.

Kozak

Музиканти запрошували співати разом із ними – спершу тихо й без музики, а далі вже – на повну силу. І всі, хто в залі, ставали імпровізованим і доволі злагодженим зведеним хором, співаючи хіти, де й лірика, й вогонь.

Лідер гурту Іван Леньо розповів, що це їхній 256 концерт від початку повномасштабної війни.

Сьогодні тут не тільки музика, а й розмова, відео, різні мультикультурні складові, і все це точно не про розваги, – каже музикант. – Людям потрібна моральна підтримка, щоби вони єдналися довкола руху опору, щоб не страх був їхнім провідником.

Леньо каже, що не варто забувати про місця, де «ті люди, які вчора рубалися, як леви», опинилися з дуже важкими травмами, каліцтвами, у стані невизначеності. І їм потрібна підтримка і любов решти українців, які мають виказувати їм вдячність та емпатію.

Треба вийти після концерту, щоб в залі були оплески, на обличчях у хлопців і дівчат були посмішки.

Kozak

Воїн Олександр Мироненко родом з Вугледару, міркує, що такі акції необхідні. Розповідає, що пережив два поранення, після другого втратив частину ноги. На концерт приїхав на кріслі колісному. І цей захід – перша віддушина для нього та його родини після двох років війни. Ділиться враженнями:

Це – дуже гарний гурт, багато справжніх речей озвучили. Наприклад, правильний посил: «Всі або в ЗСУ, або для ЗСУ.

Після концерту провели аукціон, виручені з якого гроші спрямують на облаштування простору для відновлення захисників.

Іван Леньо каже, що він «за будь-який двіж для допомоги військовим». Військові долучилися ще й до організації події, надавши кілька лотів.

Найбільше виторгували за картину Нікіти Тітова з зображенням франківської катедри. Її придбали за 16 тис. грн.

По 10 тис грн. за картину з ангелами (конкурс дитячого малюнка “Для Бога я створю найкраще”), прапори – український, з автографами поранених військових, та маруновий прапор 80-ї десантно-штурмової бригади від військового Андрія Бойчука, який проходить реабілітацію в ОКЛ.

Kozak

Власником плитконоски став медичний директор Андрій Яворський, який одразу ж передав свій лот для простору Мрія Дія:

Ми розуміємо, що певні речі потрібно вкладати у «простір» – і ми стараємося допомагати. Важлива не так ціна придбаної речі, як те, про що та річ розповість… Ця плитконоска для бронежилета має велику історію, бо зберегла життя нашого військового в найгарячіших точках». Такий лот є й оберегом і символом, вважає медик, адже лікарня – це теж про збереження життя.

Яворський каже, що під час концерту пережив цілий ряд емоцій, від позитивних до болючих аж до сліз, і вдячний музикантам, що приїхали не просто заспівати, а й подякувати медикам лікарні за ту працю, яку вони роблять і в цей найважчий час, і упродовж 75-ти років.

Читайте: У Франківську відбудеться благодійний концерт фіналістів нацвідбору Євробачення – гурту YAGODY

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.