Люди

В Ізюмі закінчили ексгумацію – підняли 436 тіл, серед них багато жінок, є діти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

23 вересня у звільненому місті Ізюм Харківської області закінчили ексгумацію убитих окупантами з масового поховання – загалом підняли 436 тіл, серед яких є діти. Про це повідомили голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у Telegram, а також перший заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелеєв на брифінгу в Military Media Center, пише УП.

Сьогодні завершується ексгумація тіл з масового поховання в Ізюмі. Усього ексгумовано 436 тіл. Більшість з них мають ознаки насильницької смерті, а 30 – сліди катувань, – написав Олег Синєгубов. – Є тіла з мотузкою на шиї, зі зв’язаними руками, з поламаними кінцівками та з вогнепальними пораненнями. У декількох чоловіків ампутовані геніталії. Все це докази жахливих тортур, яким окупанти піддавали мешканців Ізюму. Більшість тіл – цивільні, 21 – військові.

Сергій Пантелеєв повідомив, що на момент його доповіді було піднято із землі 427 тіл загиблих. З них 202 – це тіла жінок, 189 – тіла чоловік, 5 – дітей.

Він додав, що 11 тіл були настільки знівечені, що поліція навіть не може наразі встановити їхню стать. Цим займатимуться судово-медичні експерти.

Також у братській могилі в Ізюмі виявили 21 тіло українських військовослужбовців, більшість з них мають ознаки насильницької смерті.

Точну причину загибелі кожного громадянина, за словами Пантелеєва, встановлюватимуть у результаті додаткових експертних досліджень.

Синєгубов заявив, що також будуть з’ясовані обставини загибелі кожної людини, щоб “їхні рідні і близькі дізналися правду, а вбивці були покарані”.

Він додав, що, на жаль, таке масове поховання не єдине в Ізюмі – уже знайшли щонайменше ще три таких місця в цьому районі. Також є поховання і в інших звільнених містах Харківщини.

За словами Пантелеєва, станом на 23 вересня на деокупованій території Харківської області поліція виявила загалом більше 460 тіл загиблих українців. Наразі встановлені особи більше третини з них, робота з ідентифікації загиблих триває.

Читайте: Музика з окопу. Як «Лемко» з Франківська підтримує бойовий дух на передовій

Він також додав, що вже призначено більше тисячі кримінальних досліджень та експертиз, які допоможуть встановити причини загибелі, а також можливих убивць українців.

Передісторія:

  • Російські війська втекли з Ізюма 10 вересня, залишивши чимало військової техніки.
  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей.
  • На 19 вересня зі стихійного кладовища в Ізюмі ексгумували 146 тіл загиблих. Серед них є жінки та діти. Людей росіяни катували у відділку поліції та інших місцях.
  • Правоохоронці знаходять серед похованих тіла чоловіків зі зв’язаними руками, переломами щелеп, відрізаними геніталіями та іншими слідами знущань.
  • ЗМІ повідомили, що Організація Об’єднаних Націй направить місію до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.

Фото з Telegram Олега Синєгубова

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.