Люди Фото

В Івано-Франківську відкрили музей народної шани Шевченка

Google+PinterestLinkedInTumblr

У п’ятницю, 22 серпня, у приміщенні «Просвіти» відбулося відкриття музеї народної шани Тараса Шевченка.

IMG_2098

На урочистостях були присутні представники влади, духовенства, освітяни та митці, які доклали зусиль до створення цього закладу.

IMG_2122

 «Як на мене, ми дуже вдало підібрали місце для музею, оскільки «Просвіта» завжди була місцем утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвитком нашої культури, відродженням історичної пам’яті та осередком формування національної свідомості», – зазначив голова ОДА Андрій Троценко.

IMG_2109

Ще минулого року було прийнято ряд програм щодо відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Григоровича та затверджено відповідним розпорядженням. Одним із найпріоритетніших завдань було створення музею шани Шевченка, що і зробив відомий краєзнавець, історик Прикарпаття Петро Арсенич.

IMG_2209

«Над створенням музею  ми працюємо з осені минулого року, розпочавши напрацювання концептуального, змістовного його наповнення і,  відповідно,  розробляли проектно-кошторисну документацію, – розповів начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак. – Це не тільки данина пам’яті, цей музей має жити активно. Тут представлені композиції, цікаві для різних поколінь, планується також у перспективі створення мультимедійного центру, який буде працювати при музеї».

IMG_2146

На створення музею було витрачено понад 200 тис.грн. З обласного бюджету було виділено 150 тис.грн., які в основному було вкладено у будівельні роботи.

IMG_2117 IMG_2105 IMG_2101 IMG_2076 IMG_2184 IMG_2155 IMG_2153

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.