Люди Фото

В Івано-Франківську архітектори змагатимуться за кращий дитячий простір

Google+PinterestLinkedInTumblr

У вівторок, 18 вересня, громадська організація «Мами Прикарпаття», благодійний Фонд «Тепле Місто» і департамент містобудування та архітектури Івано-Франківська презентували ідею нового спільного проекту – «Місто дружнє до дітей».

DSC_2435

Ідея полягає в тому, аби створити у центральній частині міста зручний та цікавий простір для малюків.

За словами засновниці ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яни Вершиніної, ще з минулого року батьки піднімали це питання. Наприклад, аби створити у сквері на Міцкевича дитячий майданчик. Мами – за, а от інші проти, адже це нашкодить історичному середовищу. До проблеми вирішили підійти ширше та залучити спеціалістів.

DSC_2430

«Коли всі почули про ідею створити на Міцкевича дитячий майданчик всі собі уявили пісочницю та каруселі. – говорить активіст «Теплого міста» та архітектор Андрій Назаренко. – Дуже класний приклад знайшли у місті Бордо (Франція). Місто за величиною, як Франківськ і з таким самим кліматом. В центральній частині міста є будівля Фондової біржі XVIII століття, яка занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Тут ще серйозніше, як в Івано-Франківську. І на цій площі є простір пристосований для дітей. Там нема жодної виступаючої конструкції чи дерева. Раз у 15 хвилин через маленькі отвори цієї площі витікає тоненький шар води, що перетворює її в дзеркало. Це класний ефективний магніт для туристів і розвага для дітей».

DSC_2432

Отож, щось просте та креативне, щоб не зашкодило історичному середовищу, активісти намагатимуться створити і в Івано-Франківську. Почали вже з того, що оголосили про міжнародний конкурс на кращий проект простору для дітей. Організатори сподіваються на участь архітекторів з різних міст та країн. Вже визначилися з грошовими призами. За перше місце – 1800 євро, друге – 1600 і третє – 600 євро.

DSC_2434

Завданням архітекторів буде полягати у тому, аби їхній проект був безпечним, візуально схожим з середовищем, доступним для виготовлення та був зрозумілим для дітей.

Отож, конкурс оголошено. 20 листопада – початок реєстрації робіт. 15 травня 2015 року – кінцевий термін подання конкурсних робіт. І нарешті 1 червня наступного року – буде визначено переможця.

DSC_2428

DSC_2427

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.