Люди

Уже не пустка. Як у Франківські ремонтують старі будинки для переселенців (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Прикарпатті відремонтували покинутий гуртожиток і готель заради заселення переселенців. Уже заселили донедавна занедбаний гуртожиток одного з вишів і готують іще три об’єкти.

Будівлі, що роками стояли пусткою, будуть житлом для вимушених переселенців, їх власноруч перепроєктовують і ремонтують волонтери в Івано-Франківську, пише ТСН.

У Франківську ремонтують будинки для переселенців

Це буде тимчасовий, але комфортний прихисток, адже замість шкільних спортзалів, переселенці житимуть в окремих, власних кімнатах. Загалом їх отримають 700 людей.

Колишнє приміщення міського департаменту освіти волонтери нині перетворюють на житловий будинок для тих, хто від “руского міру” втік в український тил.

В цьому приміщенні була одна велика зала, коридору не було. Ці перестінки ми поставили.  Ми не хочемо, щоб люди жили як в спортзалі в школі, всі разом. Ми хочемо зробити окремі кімнати на 2-3 людини,  на сім’ю, – розповідає архітекторка проєкту Варвара Ягнишева.

Читайте: У Франківську розробили універсальні меблі для ВПО (ФОТО)

Більшість з будівельників – самі вимушені переселенці, які досі уяви не мали, як тримати у руках шпатель.

Ця спільна справа допомогло мені бути корисною, легше себе почувати. Я розумію, що наші воїни на фронті воюють, а я – як такий воїн зі шпателем. Воюю тут, роблю корисну справу для українців, – каже волонтерка-переселенка Анастасія.

Для сотень переселенців

Переобладнанням старих будівель під житло займається урбаністична платформа, створена на початку війни спеціально для облаштування житла переселенців. Усі роботи волонтери проводять за пожертви благодійників або грантові гроші. В Івано-Франківську зводять вже третій житловий об’єкт, де планують поселити півтори сотні біженців.

Це ті люди,  які зараз мешкають у школі. Сюди ми будемо заселяти людей з дітьми, людей похилого віку, з інвалідністю. Тут два поверхи лише, великий перший поверх – його можна буде адаптувати для людей з інвалідністю. У випадку готелю – він далі від центру,  тож будемо там поселяти тих, хто працює, мобільних, – розповідає комунікаційниця проєкту Оксана Городівська.

Будівля готелю розрахована на 90 людей – ще один проєкт. Довго стояв пусткою, тож власниця віддала волонтерам будівлю у користування на 4 роки.

Відремонтувати кожен з цих об’єктів коштує понад 200 тисяч євро. Тож окрім переселенців, що допомагають усе приводити до ладу доводиться кликати фахових майстрів. Волонтери навіть познаходили у кімнати побутову техніку та меблі. Справити входини хочуть вже до нового року.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.