Люди

Український файлообмінник ЕХ.UA припинив роботу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Безкоштовний український ресурс обміну файлів EX.UA прийняв рішення про закриття.

263399390

Про це йдеться на сторінці файлообмінника, пише Громадське.

«За останній рік EX.UA довелося відчути на собі прямі погрози, шантаж (в т.ч. і на міждержавному рівні), DDOS атаки. Дані дії наражають на небезпеку особисту інформацію та особисті файли користувачів, які зберігаються на ресурсі», — йдеться у повідомленні.

На сайті сервісу також йдеться про те, що EX.UA працював в правовому полі і дотримувався авторських прав.

«Особистим прикладом ресурс показав, що країна здатна зіскочити з голки торрентів, і в рамках ринкових механізмів плавно рухатися до нормалізації правовідносин між користувачами, правовласниками і Інтернет-майданчиками. Частина з цих завдань виконано, частина — ні», — додають в сервісі.

Рішення про припинення роботи прийняте через останні законодавчі ініціативи в сфері «нібито боротьби з піратством несуть всі ознаки нецивілізованого лобізму. Новий закон, який знаходиться на підписанні у Президента, робить невигідним його дотримання: він буде діяти тільки проти тих, хто спробує йому слідувати. Він буде стимулювати нехтування авторськими правами. І тому він не вигідний. Вигоду отримають тільки іноземні компанії», — наголошується у повідомленні.

Адвокат EX.UA, керуючий партнер Juscutum Артем Афян, мова йде про закон «Про кінематогрфію» авторства Миколи Княжицького.

Згідно з цим законом, будь-яка особа може вимагати видалення контенту. І якщо цей контент вчасно не видаляється — сайт блокується.

«Наприклад, хтось надсилають скаргу на ваш сайт в п’ятницю ввечері. Протягом вихідних ви не реагуєте на це, але хостинг блокує все одно протягом двох днів ресурс», — сказав він.

За словами адвоката, цей закон діє не в інтересах українських сервісів.

«Набагато зручніше працювати поза доменом UA», — додав він.

Сервіс просить всіх користувачів вилучити файли зі своїх архівів на EX.UA до 30.11.2016.

Раніше в Україні припинив роботу fs.to.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.