Родичі українських військових, які потрапили у полон на Донбасі і, ймовірно, перебувають на території Росії, направили відкритого листа російським правозахисникам із проханням допомогти у звільненні їхніх рідних. У листі також міститься інформація, оприлюднена українськими волонтерами про те, яким чином відбувається перевезення українців через кордон, а також про так званий «ринок рабів», на якому продають українських полонених, повідомляє Радіо Свобода.
31-річний Віталій Кондрацький, капітан десантних військ, який служив у 80-й окремій аеромобільній бригаді зник 5 вересня під час бою біля Щастя Луганської області. З того часу родичі не мають з ним зв’язку. Його прізвище є у списку зниклих, направленому у відкритому листі до російських правозахисників.
Мати Віталія Тамара Кондрацька розповідає, що нічого конкретного про місцеперебування сина родині не говорять.
«Ми здавали тест на ДНК, слава Богу, не підтвердилося, що він є серед загиблих, чиї рештки були знайдені. То нам сказали, що він сидить десь у Луганській області, то у Луганську, то там, то там… А зараз взагалі, нічого не кажуть. Начебто він у Ростові. Але то все чутки, конкретно ми нічого не знаємо», – розповіла Радіо Свобода мати Віталія Кондрацького.
«Ринок рабів»: 500 доларів за українсько полоненого
У відкритому листі родичів українських полонених до російських правозахисників, опублікованому на сайті «Відкрита Росія» йдеться, що наразі на території Російської Федерації перебуває від 400 до 700 українців, які зникли на Донбасі і, ймовірно, були вивезені на територію Росії, зокрема у Чечню. Цього листа підготувала українська журналістка і волонтерка Ганна Івінська.
За словами Івінської, українських заручників постійно перевозять з місця на місце.
«Під Краснодоном існує такий собі ринок рабів, де торгують нашими полоненими. Навіть називалася стартова ціна за душу, яка становила 500 доларів, – продовжує Ганна Івінська. – Деякі полонені, які вже пройшли обмін і повернулися додому, розповідають, що їх вивозили у Росію, при чому, вивозили не один раз, їх постійно тасують – то до СІЗО у Ростові, то знову назад до Луганська, потім знову у якесь інше СІЗО».
Окрім розповідей військових, які повернулися з полону, інформація, що українські заручники перебувають на території Росії підтверджується і дзвінками, які йшли на телефони родичів із російських номерів. Траплялося, що номер зниклого, який тривали час був поза зоною досягнення вмикався на території, наприклад, Чечні.
Українські заручники повторюють долю чеченських – російська правозахисниця
Що українська влада робить для звільнення полонених?
Мати зниклого Віталія Кондрацького вважає, що українська влада робить замало для звільнення захоплених військових. Вона каже, що допомога головним чином йде від волонтерів.
Comments are closed.