Люди Світ Фото

У Загвізді погрожують підпалити 180 собак. «Дім Сірка» шукає новий притулок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про це у вівторок, 23 серпня, розповіли волонтери БФ «Дім Сірка», який опікується безпритульними тваринами.

DSC_2010

За словами голова фонду Наталії Когут, нарешті місцева влада пішла назустріч волонтерам та виділила земельну ділянку під будівництво притулку неподалік від села Рибне.

«У ДП «Івано-Франківське лісове господарство» нам виділили земельну ділянку розміром 40 сотих, – говорить Наталія Когут. – На цю ділянку у нас є всі документи, які треба мати на місцевому рівні, але треба було ще отримати погодження з Києва. Три дні тому мені прийшла відповідь, що нам відмовляють, оскільки наші документи та наша мета не відповідають пунктам, які розписані у лісовому кодексі. Ми написали прекрасний бізнес-план «Відповідальність дитинства», який передбачає освітницько-виховні заходи для дітей. Мають бути екскурсії, будемо вчити дітей поважати природу. В Києві на все це відписали, що не відповідає умовам, які розписані у лісовому кодексі.

Волонтерка стверджує, що хтось зі столичних чиновників хотів багато грошей або в Києві не розуміють проблеми з безпритульними тваринами на Прикарпатті.

«Нема куди дівати тварин, – каже Когут. – Хіба будемо пересилати їх в Київ. Поставимо вольєри у Державному агентстві лісових ресурсів. Може тоді вони звернуть увагу».

DSC_2040

З першого вересня волонтери мають вивезти собак з Загвіздя. Саме тут волонтери орендують ділянку під притулок. Нині там 180 собак.

«Там печальна ситуація. Люди налаштовані агресивно, – стверджує волонтерка. – Мені буде шкода, коли пролікованих, вигодуваних з маленького 180 тварин отруять чи спалять».

За словами директора КП «Полігон» Олег Мороза, їхнє підприємство з «Домом Сірка» співпрацюють вже давно і разом писали цей бізнес-план.

 

«Відкрию секрет, фактично, цей бізнес-план зроблено на основі бізнес-плану міста Луцька, де притулок працює вже давно, – пояснює Олег Мороз. – Ми хотіли зробити щось побідне і Івано-Франківську. А ця відмова, виходить так, що якому чиновнику в столиці видніше, що робиться у Франківську і такого притулку не треба».

За словами комунальника, ділянка, яку вибрали й погодили в місцевих досі пустувала. Це 40 сотих землі під лісом, який не будуть чіпати. Найближчий населений пункт на віддалі 5 км.

«Це ідеальна площа для притулку, – вважає Мороз. – Також є розпорядження міського голови і забиті кошти на спільне фінансування будівництва притулку. Маємо ще один вихід – просити нардепів від Прикарпаття, аби повпливали на цю справу».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.