Люди Фото

У Тисмениці відзначили 100-річчя утворення легіону Українських Січових Стрільців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Рівно 100 років тому, 6 серпня 1914 року, утворено легіон Українських Січових Стрільців – військове формування, що у складі австрійської армії боронило рідну землю від окупації Російської імперії.
DSC_0092

Як і сто років тому, сьогодні українські патріоти у складі Збройних сил, Національної гвардії, інших військових формувань зі зброєю в руках борються за суверенітет і цілісність України із тим самим зовнішнім агресором.

Відзначити поважну дату нашої історії та вшанувати усіх героїв України у середмісті Тисмениці 6 серпня біля пам’ятника Борцям за волю України зібралися представники керівного складу району, міста, духовенство, працівники апарату, структурних підрозділів районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, підприємств, установ, організацій, депутати районної ради, інтелігенція, громадськість.

DSC_0055

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять патріотів, які боролися за волю народу у складі Січових Стрільців, Української галицької армії, УПА, хто загинув у наш час – героїв Небесної Сотні та українських військових, життя яких обірвали події на Сході України.

Захід продовжився молитвою. Священики церков святого Архистратига Михаїла Роман Микієвич, Ігор Пилипчук та святого Миколая Володимир Ковалишин відслужили поминальну панахиду. Під час богослужіння усі спільно помолилися за душі українських героїв.

DSC_0159

У своєму виступі заступник голови районної державної адміністрації, депутат районної ради Іван Когуч провів паралелі між подіями різницею в сто років: утворення легіону УСС, боротьба добровольців-патріотів та сьогоднішніми бойовими діями на «гарячому Сході» України, сотнями загиблих і військовими, які щоденно ризикують життям задля миру та територіальної цілісності нашої держави.

«Минуло 100 років, за яких український народ пережив три голодомори, дві війни, боротьбу за незалежність. Зараз перед нами нові виклики, нові загрози. Але агресор – Росія – не змінився. Як Січові Стрільці, воїни УПА, так і теперішні новітні герої, натхненні звитягою предків, продовжують боротьбу проти зовнішнього ворога. І будемо вірити, що ця боротьба буде останньою і перемога буде за українським народом», – підкреслив Іван Когуч.

DSC_0133

Завершальним акордом заходу стало спільне виконання Державного Гімну України.

Write A Comment